statystyki

Patriotyczna gra sposobem na optymalizację. Twórcy gier komputerowych mogą zaoszczędzić

autor: Mariusz Szulc16.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 16.10.2018, 07:33
gra komputer

Producenci gier będą mogli odliczyć od dochodu 100 proc. dodatkowych kosztów (kwalifikowanych, w tym m.in. wydatki na nabycie materiałów bezpośrednio związanych z produkcją gry, koszty programistów).źródło: ShutterStock

Twórcy gier komputerowych, które spełnią test kulturowy, zapłacą mniejszy PIT lub CIT – wynika z opublikowanego już przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu ustawy.

O planach resortu pisaliśmy już w DGP nr 142/2018 w artykule „Wiedźmin zaoszczędzi na podatkach”. Projekt je potwierdza.

Producenci gier będą mogli odliczyć od dochodu 100 proc. dodatkowych kosztów (kwalifikowanych, w tym m.in. wydatki na nabycie materiałów bezpośrednio związanych z produkcją gry, koszty programistów).

Najważniejszym wymogiem będzie przejście przez grę testu kulturowego. Szczegóły określi dopiero rozporządzenie do ustawy, ale już wiadomo, że akcja będzie musiała się toczyć na terenie jednego z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i z nich powinni wywodzić się główni bohaterowie. Gra powinna też promować dziedzictwo kulturowe, historyczne, artystyczne lub naukowe jednego z takich państw.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-10-16 10:22) Zgłoś naruszenie 01

    To nie jest normalne. Kolejne pole nadużyć nam się otwiera. Wolałbym po staremu: wszyscy płacą podatki, a testem gry, jest test dokonany przez użytkownika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane