statystyki

Patriotyczna gra sposobem na optymalizację. Twórcy gier komputerowych mogą zaoszczędzić

autor: Mariusz Szulc16.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 16.10.2018, 07:33
gra komputer

Producenci gier będą mogli odliczyć od dochodu 100 proc. dodatkowych kosztów (kwalifikowanych, w tym m.in. wydatki na nabycie materiałów bezpośrednio związanych z produkcją gry, koszty programistów).źródło: ShutterStock

Twórcy gier komputerowych, które spełnią test kulturowy, zapłacą mniejszy PIT lub CIT – wynika z opublikowanego już przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu ustawy.

O planach resortu pisaliśmy już w DGP nr 142/2018 w artykule „Wiedźmin zaoszczędzi na podatkach”. Projekt je potwierdza.

Producenci gier będą mogli odliczyć od dochodu 100 proc. dodatkowych kosztów (kwalifikowanych, w tym m.in. wydatki na nabycie materiałów bezpośrednio związanych z produkcją gry, koszty programistów).

Najważniejszym wymogiem będzie przejście przez grę testu kulturowego. Szczegóły określi dopiero rozporządzenie do ustawy, ale już wiadomo, że akcja będzie musiała się toczyć na terenie jednego z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i z nich powinni wywodzić się główni bohaterowie. Gra powinna też promować dziedzictwo kulturowe, historyczne, artystyczne lub naukowe jednego z takich państw.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-10-16 10:22) Zgłoś naruszenie 01

    To nie jest normalne. Kolejne pole nadużyć nam się otwiera. Wolałbym po staremu: wszyscy płacą podatki, a testem gry, jest test dokonany przez użytkownika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane