Kontrole KAS w spółkach handlujących z podmiotami powiązanymi

autor: Mariusz Szulc10.10.2018, 07:55; Aktualizacja: 10.10.2018, 10:36

Kilkadziesiąt dużych spółek handlujących z podmiotami powiązanymi zostało wezwanych ostatnio do przedstawienia w ciągu 7 dni dokumentacji cen transferowych za 2016 r.

Wezwania wystosował Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy, który zajmuje się rozliczeniami największych podmiotów.

– Nie jest to działanie incydentalne. Takie działania były już w przeszłości praktykowane przez komórki organizacyjne KAS, a wcześniej przez jednostki organizacyjne administracji podatkowej – poinformowało DGP biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej.

Czarny czwartek

Jarosław Ziółkowski, doradca podatkowy w Independent Tax Advisers, zwraca uwagę na fatalny zbieg terminu wezwań (27 września br.) z okresem wytężonej pracy w spółkach. Do końca września br. należało bowiem: sporządzić dokumentację cen transferowych za 2017 r. (lokalną i grupową) i złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie o jej sporządzeniu oraz uproszczone sprawozdanie PIT/TP lub CIT/TP.

– Z jednej strony Ministerstwo Finansów przedłużyło o pół roku terminy na wypełnienie obowiązków w zakresie cen transferowych (z końca marca na koniec września), a z drugiej strony organy podatkowe żądają dokumentacji za 2016 r. w okresie, gdy trwają prace nad sporządzeniem ubiegłorocznej. Nie można było poczekać przynajmniej kilka dni? – zastanawia się Jarosław Ziółkowski.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane