statystyki

Kontrole KAS w spółkach handlujących z podmiotami powiązanymi

autor: Mariusz Szulc10.10.2018, 07:55; Aktualizacja: 10.10.2018, 10:36

Kilkadziesiąt dużych spółek handlujących z podmiotami powiązanymi zostało wezwanych ostatnio do przedstawienia w ciągu 7 dni dokumentacji cen transferowych za 2016 r.

Wezwania wystosował Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy, który zajmuje się rozliczeniami największych podmiotów.

– Nie jest to działanie incydentalne. Takie działania były już w przeszłości praktykowane przez komórki organizacyjne KAS, a wcześniej przez jednostki organizacyjne administracji podatkowej – poinformowało DGP biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej.

Czarny czwartek

Jarosław Ziółkowski, doradca podatkowy w Independent Tax Advisers, zwraca uwagę na fatalny zbieg terminu wezwań (27 września br.) z okresem wytężonej pracy w spółkach. Do końca września br. należało bowiem: sporządzić dokumentację cen transferowych za 2017 r. (lokalną i grupową) i złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie o jej sporządzeniu oraz uproszczone sprawozdanie PIT/TP lub CIT/TP.

– Z jednej strony Ministerstwo Finansów przedłużyło o pół roku terminy na wypełnienie obowiązków w zakresie cen transferowych (z końca marca na koniec września), a z drugiej strony organy podatkowe żądają dokumentacji za 2016 r. w okresie, gdy trwają prace nad sporządzeniem ubiegłorocznej. Nie można było poczekać przynajmniej kilka dni? – zastanawia się Jarosław Ziółkowski.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane