statystyki

Zmiany w uldze na złe długi w VAT, PIT i CIT

autor: Agnieszka Pokojska26.09.2018, 07:16; Aktualizacja: 26.09.2018, 11:45
Zmiany w uldze na złe długi w VAT, PIT i CIT

Zmiany w uldze na złe długi w VAT, PIT i CITźródło: ShutterStock

VAT należny będzie można skorygować już po upływie 90 dni niewywiązywania się przez kontrahenta z zapłaty, a nie – jak dziś – po upływie 150 dni.

Wynika to z przyjętego wczoraj przez rząd projektu zmian w przepisach wprowadzającego uproszczenia dla przedsiębiorców (inicjatorem tego projektu było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii). Zmiana ma wejść w życie od 1 stycznia 2019 r.

Niezależnie od tego planowana jest ulga na złe długi w PIT, CIT i zryczałtowanym podatku od przychodów ewidencjonowanym – ale w tym wypadku dopiero od 2020 r.

Projekt, który to zakłada, nie trafił jeszcze pod obrady Rady Ministrów. W ubiegłym tygodniu został dopiero opublikowany i jest obecnie konsultowany. Chodzi o projekt nowelizacji niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych (również przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii).


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane