statystyki

By odzyskać VAT, zakupy budowlane trzeba zrobić do niedzieli

autor: Magdalena Majkowska26.09.2018, 07:20; Aktualizacja: 26.09.2018, 07:33
Szczegółowe zasady rekompensaty reguluje ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 604).

Szczegółowe zasady rekompensaty reguluje ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 604).źródło: ShutterStock

Jeszcze tylko do 30 września można kupować materiały budowlane objęte zwrotem VAT w ramach zakończonego już programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Ostatni dzień na zakupy towarów do budowy przypada akurat w niedzielę handlową.

Program MdM oferujący dopłaty do kredytów mieszkaniowych w latach 2014 –2018 zakończył się na początku tego roku w związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych na ten cel. Limit nie dotyczył jednak zwrotu VAT. Wnioski wciąż można składać, ale zwrotem objęte są tylko te udokumentowane fakturami wystawionymi od 1 stycznia 2014 r. do 30 września tego roku.

Przepisy mówią wyraźnie o dacie na fakturze, a zatem zakupy powinny być dokumentowane w taki właśnie sposób.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane