Fiskus o minimalnym podatku od 2019 r.

autor: Magdalena Majkowska24.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 24.09.2018, 10:17
Liczyć się będzie wartość początkowa budynków ustalona na pierwszy dzień każdego miesiąca, a nie na jego koniec – wyjaśnił dyrektor KIS.

Liczyć się będzie wartość początkowa budynków ustalona na pierwszy dzień każdego miesiąca, a nie na jego koniec – wyjaśnił dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Na potrzeby rozliczania minimalnego podatku od nieruchomości i ustalania kwoty wolnej w wysokości 10 mln zł trzeba będzie brać pod uwagę wartość początkową budynków na pierwszy, a nie ostatni dzień każdego miesiąca – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wniosek o interpretację złożyła spółka zajmująca się wynajmem lokali użytkowych. Jej rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym. Wskazała, że wynajmuje kilka swoich budynków, których łączna wartość przekracza 10 mln zł.

Dotychczas nie musiała płacić minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych. Chciała się upewnić, czy będzie miała taki obowiązek od 1 stycznia 2019 r., gdy zmienią się zasady tego podatku – kwota wolna w wysokości 10 mln zł nie będzie już odnosić się do poszczególnych nieruchomości, tylko przypadać na podatnika. Wynika to z nowelizacji z 15 czerwca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1291), która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane