statystyki

Fiskus o minimalnym podatku od 2019 r.

autor: Magdalena Majkowska24.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 24.09.2018, 10:17
Liczyć się będzie wartość początkowa budynków ustalona na pierwszy dzień każdego miesiąca, a nie na jego koniec – wyjaśnił dyrektor KIS.

Liczyć się będzie wartość początkowa budynków ustalona na pierwszy dzień każdego miesiąca, a nie na jego koniec – wyjaśnił dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Na potrzeby rozliczania minimalnego podatku od nieruchomości i ustalania kwoty wolnej w wysokości 10 mln zł trzeba będzie brać pod uwagę wartość początkową budynków na pierwszy, a nie ostatni dzień każdego miesiąca – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wniosek o interpretację złożyła spółka zajmująca się wynajmem lokali użytkowych. Jej rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym. Wskazała, że wynajmuje kilka swoich budynków, których łączna wartość przekracza 10 mln zł.

Dotychczas nie musiała płacić minimalnego podatku dochodowego od nieruchomości komercyjnych. Chciała się upewnić, czy będzie miała taki obowiązek od 1 stycznia 2019 r., gdy zmienią się zasady tego podatku – kwota wolna w wysokości 10 mln zł nie będzie już odnosić się do poszczególnych nieruchomości, tylko przypadać na podatnika. Wynika to z nowelizacji z 15 czerwca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1291), która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane