Przegląd zmian w podatkach w 2019 roku

autor: Katarzyna Witwicka23.09.2018, 18:00; Aktualizacja: 26.09.2018, 14:01
Co zmieni się w podatkach w 2019 roku?

Co zmieni się w podatkach w 2019 roku?źródło: ShutterStock

Od przyszłego roku zmienią się przepisy dotyczące już znanych nam podatków. Na zasobność portfeli wpłyną też nowe opłaty – exit tax i danina solidarnościowa. Przedsiębiorcy muszą też przygotować się na wymianę kas fiskalnych, obowiązkowy split payment i nową strukturę JPK.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Karol(2019-02-15 22:17) Zgłoś naruszenie 10

    To jest udawanie,ze panstwo pomaga,bo czlowiek,ktory nie ma do czynienis z biznesem uwaza,ze panstwo mu pomaga i nie interesuje go nic innego ale panstwo podnosi podatki dla przedsiebiorstw a te musza podniesc ceny a panstwo mowi to nie my a ze przedsiebiorcy nie sa w stanie placic wiecej to upadaja

    Odpowiedz
  • edyp(2019-01-22 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury powinny być bez podatków i trzynasta emerytura na święta Bożego Narodzenia

    Odpowiedz
  • nina(2018-12-22 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    o zmianach wiadomo było już od dawna, jednak nasz rząd niejednokrotnie pokazał już brak konsekwencji w prowadzonych przez siebie działaniach, a to odbija się w niekorzystny sposób na nas, podatnikach. Regulacja VAT jest na pewno potrzebna, ale ilość zmian również z zakresu PIT i CIT jest tym razem kolosalna. W księgowości pracuję od lat, jednak mam wątpliwości w wielu kwestiach. W styczniu jadę na konferencję w MDDP z tego zakresu, mam nadzieję doprecyzować swoją wiedzę, bo pracownicy boją się konsekwencji nowelizacji bardziej niż ja. Generuje to dla nas dodatkowe koszty związane z doszkalaniem, jednak mam nadzieję, że po konferencji będę mogła przeszkolić zespół we własnym zakresie

    Odpowiedz
  • ajax(2018-12-11 12:41) Zgłoś naruszenie 221

    Z kwotą wolną od podatku 8 tys. zł to niezły numer wywinęli.Pamiętam jak obiecywali w 2015 roku 8 tys. dla wszystkich.To była jedna ze sztandarowych obietnic Prezydenta Dudy, 8 tys. już od 2016 roku, a później nawet podnoszenie tej kwoty, a jest 8 tys. tylko dla zarabiających na poziomie minimum socjalnego i żadnego dalszego podnoszenia kwoty nie ma.I PiS śmie twierdzić, że spełnia obietnice wyborcze, kpina?!

    Odpowiedz
  • polka(2018-12-11 08:44) Zgłoś naruszenie 101

    to cyrk , bez przerwy tylko aktualiacja progranmow komputerowych , nabijanie kasy informatykom, ciekawe kto za ty stoi, a morawiecki na podwyzkach podatkow i zywnosci jeszcze sie przejedzie

    Odpowiedz
  • waga(2018-11-19 21:21) Zgłoś naruszenie 162

    To wszystko są podwyżki podatków, pisanie o zmianach to taka nowomowa. Socjalizm zje najpierw przedsiębiorców, oczywiście tych małych, a potem weźmie się za pozostałych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mi(2018-11-15 07:30) Zgłoś naruszenie 195

    Czytam czytam i, i jednak nie wracam do Polski. Szkoda, ale obcy tak nie okradaja jak swoi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2018-11-14 15:37) Zgłoś naruszenie 141

    maiła być rewolucja to będzie, ludzie chcieli to mają. Ciekawe tylko czy rzadzący wiedzą, że podnoszenie podatków nie zawsze daje większe wpływy do budżetu

    Odpowiedz
  • qw(2018-11-04 13:07) Zgłoś naruszenie 42

    to ze zmiany w podatkach- jak zwykle sa niekorzystne dla wiekszosci to norma( czego sie spodziewaliscie po PISie- ze sa to zbawiciele narodu?????i dadza wszystkim za darmo????hahahah a co do reklamy biura podatkowego- trzeba bylo zawrzec zapis- cos tam cos tam- zawiera lokowanie produktu:):)

    Odpowiedz
  • arturro(2018-09-24 16:10) Zgłoś naruszenie 057

    Non stop jakieś reformy i zmiany. Dobrze, że rozliczeniami i rachunkami w mojej firmie zajmuje się biuro rachunkowe GAMA Grabowskich, bo sam nie dałbym sobie z tym rady. Oni są profesjonalni i znają się na rzeczy.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz