Hosting danych będzie droższy? Może to oznaczać kłopoty dla wielu przedsiębiorców

autor: Mariusz Szulc22.08.2018, 07:13; Aktualizacja: 22.08.2018, 08:13
Z przetwarzaniem danych w tzw. chmurze obliczeniowej wiąże się usługa cloud computingu. W uproszczeniu pozwala ona nie tylko na przechowanie danych w chmurze, ale też na korzystanie z różnych aplikacji, bez konieczności ich instalowania na własnym komputerze.

Z przetwarzaniem danych w tzw. chmurze obliczeniowej wiąże się usługa cloud computingu. W uproszczeniu pozwala ona nie tylko na przechowanie danych w chmurze, ale też na korzystanie z różnych aplikacji, bez konieczności ich instalowania na własnym komputerze.źródło: ShutterStock

Przechowujący pliki na zagranicznym serwerze powinien w Polsce potrącić podatek od wypłacanego wynagrodzenia – uważa fiskus. Może to oznaczać kłopoty dla wielu przedsiębiorców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Grzegorz(2018-08-22 10:23) Zgłoś naruszenie 30

  Chore i szkodliwe jest brak kwotowego zwolnienia od takich usług,nikt nie chce się babrać papierami, a nie jest ich mało przy zakupie małej ilości zdjęć, czy małej powierzchni dyskowej, koszty wysyłki druków do kontrahenta bywają wyższe niż kwota transakcji (listem poleconym monopolisty). Podejście fiskusa do rozliczeń w ramach UE narusza traktaty gdyż utrudnia przepływ usług poprzez nadmierną biurokratyzację zakupu usług, mały przedsiębiorca jest po prostu zmuszony do kupowania takicH usług w polskich firmach lub u polskich pośredników.

  Odpowiedz
 • elkaa(2018-08-22 14:18) Zgłoś naruszenie 20

  Stanowisko wiazace powinien zabrac minister finansow bo do niego nalezy ostateczne ksztaltowanie i interpretowanie polityki podatkowej panstwa.Decyzja MF musi uwzgledniac prawo UE,i miedzynarodowe umowy i porozumienia ktorych stroną jest Polska.

  Odpowiedz
 • economy(2018-08-22 14:25) Zgłoś naruszenie 20

  Restrykcyjna i bezzasadna polityka podatkowo -finansowa jest szkodliwa dla dla rozwoju start-upow i nowoczesnych ,innowacyjnych technologii w Polsce.

  Odpowiedz
 • Cyklon(2018-08-22 10:17) Zgłoś naruszenie 22

  Jaki podatek płaciła by firma (czy by w ogóle płaciła) gdyby wynajmowała u zagranicznego kontrahenta skrytkę (magazyn) na swoje wyrobny. A tak po za tym uważam ze podatek się należy natomiast wszelka dyskusja bazuje na tym że ustawodawstwo nie nadąża za zmianami technologicznymi. Pojęcie hostingu (usługa) najczęściej funkcjonuje także jako baza strony www - udostępnianie danych z zasobu innym użytkownikom. W przypadku opisywanym w artykule przechowywanie danych na serwerze zagranicznym jest zintegrowane z komputerem w firmie zleceniodawcy w rzeczywistości funkcjonalnie jest to jedna maszyna mająca dwuch włascicieli, przechowywanie danych bez komputera firmowwego nie znajduje podstaw ekonomicznych ani prawnych.

  Odpowiedz
 • qwerty(2018-08-22 18:27) Zgłoś naruszenie 02

  Naucz się najpierw polskiej ortografii. Możesz też włączyć słownik w twojej przeglądarce skoro takim świetnym znawcą informatyki jesteś.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane