statystyki

Firma może odliczyć wydatki na hosting danych, ale tylko w części, a nie w całości

autor: Mariusz Szulc05.09.2018, 17:00
Zdaniem podatnika jedyną usługą, która jest podobna do hostingu, mogłoby być przetwarzanie danych. W tym przypadku jednak do niego nie dochodzi.

Zdaniem podatnika jedyną usługą, która jest podobna do hostingu, mogłoby być przetwarzanie danych. W tym przypadku jednak do niego nie dochodzi.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów podatkowych wydatków na przechowywanie informacji w chmurze w pełnej wysokości – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Pytanie zadał bank, który kupował usługi hostingowe od innych podmiotów. Dzięki temu nie tylko przechowywał swoje dane na serwerach kontrahenta, ale też korzystał z dodatkowych usług technicznych, w tym ze wsparcia na wypadek awarii.

Bank uważał, że wydatki, które w związku z tym ponosi, może w całości zaliczać do kosztów podatkowych, bez stosowania limitu określonego w art. 15e ustawy o CIT (od 2018 r. nadwyżkę powyżej 3 mln zł można zaliczyć do kosztów jedynie do wysokości 5 proc. podatkowej EBITDA).


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane