statystyki

Firma może odliczyć wydatki na hosting danych, ale tylko w części, a nie w całości

autor: Mariusz Szulc05.09.2018, 17:00
Zdaniem podatnika jedyną usługą, która jest podobna do hostingu, mogłoby być przetwarzanie danych. W tym przypadku jednak do niego nie dochodzi.

Zdaniem podatnika jedyną usługą, która jest podobna do hostingu, mogłoby być przetwarzanie danych. W tym przypadku jednak do niego nie dochodzi.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów podatkowych wydatków na przechowywanie informacji w chmurze w pełnej wysokości – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Pytanie zadał bank, który kupował usługi hostingowe od innych podmiotów. Dzięki temu nie tylko przechowywał swoje dane na serwerach kontrahenta, ale też korzystał z dodatkowych usług technicznych, w tym ze wsparcia na wypadek awarii.

Bank uważał, że wydatki, które w związku z tym ponosi, może w całości zaliczać do kosztów podatkowych, bez stosowania limitu określonego w art. 15e ustawy o CIT (od 2018 r. nadwyżkę powyżej 3 mln zł można zaliczyć do kosztów jedynie do wysokości 5 proc. podatkowej EBITDA).


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane