statystyki

Kolejna spółka giełdowa ma kłopoty ze skarbówką

autor: Mariusz Szulc26.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 26.07.2018, 08:10
Zakończyły się za to problemy innej spółki – ABC Data S.A., o czym poinformowała ona w komunikacie z 23 lipca br.

Zakończyły się za to problemy innej spółki – ABC Data S.A., o czym poinformowała ona w komunikacie z 23 lipca br.źródło: ShutterStock

Producent i dystrybutor gier mobilnych Vivid Games S.A. zaniżył swoje zobowiązanie w CIT za 2016 r. o ponad 834 tys. zł – stwierdził fiskus w trakcie kontroli celno-skarbowej.

Spółka poinformowała o tym wczoraj w komunikacie giełdowym. W świetle wyniku kontroli, który otrzymała 24 lipca br., miała ona zawyżyć w 2016 r. koszty podatkowe, co przełożyło się na zaniżenie zobowiązania w CIT o 834 tys. 102 zł.

Naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu uznał, że zawyżona została przede wszystkim wartość faktur wystawianych na spółkę przez podmiot powiązany (Vivid Games sp. z o.o.) za opłaty licencyjne związane z wykorzystywaniem jednej z gier. Wskutek tego spółka miała zawyżyć odpisy amortyzacyjne od opłat licencyjnych, które zaliczyła do nakładów poniesionych na ukończenie tej gry. Vivid Games S.A. ma w ciągu 14 dni podjąć decyzję o dalszych krokach. Na jej kłopoty zdążyła już zareagować giełda, bo znacząco spadł kurs akcji spółki.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane