statystyki

Kolejna spółka giełdowa ma kłopoty ze skarbówką

autor: Mariusz Szulc26.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 26.07.2018, 08:10
Zakończyły się za to problemy innej spółki – ABC Data S.A., o czym poinformowała ona w komunikacie z 23 lipca br.

Zakończyły się za to problemy innej spółki – ABC Data S.A., o czym poinformowała ona w komunikacie z 23 lipca br.źródło: ShutterStock

Producent i dystrybutor gier mobilnych Vivid Games S.A. zaniżył swoje zobowiązanie w CIT za 2016 r. o ponad 834 tys. zł – stwierdził fiskus w trakcie kontroli celno-skarbowej.

Spółka poinformowała o tym wczoraj w komunikacie giełdowym. W świetle wyniku kontroli, który otrzymała 24 lipca br., miała ona zawyżyć w 2016 r. koszty podatkowe, co przełożyło się na zaniżenie zobowiązania w CIT o 834 tys. 102 zł.

Naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu uznał, że zawyżona została przede wszystkim wartość faktur wystawianych na spółkę przez podmiot powiązany (Vivid Games sp. z o.o.) za opłaty licencyjne związane z wykorzystywaniem jednej z gier. Wskutek tego spółka miała zawyżyć odpisy amortyzacyjne od opłat licencyjnych, które zaliczyła do nakładów poniesionych na ukończenie tej gry. Vivid Games S.A. ma w ciągu 14 dni podjąć decyzję o dalszych krokach. Na jej kłopoty zdążyła już zareagować giełda, bo znacząco spadł kurs akcji spółki.


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane