Inspektor ochrony danych bez zwolnienia z VAT

autor: Katarzyna Jędrzejewska04.07.2018, 07:36; Aktualizacja: 04.07.2018, 07:59
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Podatnik przewidywał, że szacowana łączna wartość jego usług w 2018 r. (w tym z tytułu obowiązków inspektora ochrony danych) nie przekroczy 200 tys. złźródło: ShutterStock

Mały podatnik, o sprzedaży nieprzekraczającej 200 tys. zł, traci prawo do zwolnienia z podatku od towarów i usług, jeśli zajmie się doradzaniem z zakresu RODO – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał podatnik prowadzący szkolenia w zakresie ochrony danych osobowych, pierwszej pomocy, bhp itp. Do tej pory rodzaj wykonywanej przez niego działalności pozwalał mu korzystać ze zwolnienia z VAT, przysługującego podatnikom, których sprzedaż nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 200 tys. zł.

Od 25 maja 2018 r. podatnik dostał od swoich kontrahentów nowe zadanie – pełnienia obowiązków inspektora ochrony danych. Ma to związek z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), które musi być od tego dnia stosowane.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane