statystyki

Inspektor ochrony danych bez zwolnienia z VAT

autor: Katarzyna Jędrzejewska04.07.2018, 07:36; Aktualizacja: 04.07.2018, 07:59
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

Podatnik przewidywał, że szacowana łączna wartość jego usług w 2018 r. (w tym z tytułu obowiązków inspektora ochrony danych) nie przekroczy 200 tys. złźródło: ShutterStock

Mały podatnik, o sprzedaży nieprzekraczającej 200 tys. zł, traci prawo do zwolnienia z podatku od towarów i usług, jeśli zajmie się doradzaniem z zakresu RODO – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadał podatnik prowadzący szkolenia w zakresie ochrony danych osobowych, pierwszej pomocy, bhp itp. Do tej pory rodzaj wykonywanej przez niego działalności pozwalał mu korzystać ze zwolnienia z VAT, przysługującego podatnikom, których sprzedaż nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 200 tys. zł.

Od 25 maja 2018 r. podatnik dostał od swoich kontrahentów nowe zadanie – pełnienia obowiązków inspektora ochrony danych. Ma to związek z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), które musi być od tego dnia stosowane.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane