statystyki

Nie trzeba będzie kupować kas online. Można ją wynająć

autor: Magdalena Majkowska16.04.2018, 07:30; Aktualizacja: 16.04.2018, 07:41
Jeżeli dla danego rodzaju czynności przewidziane są kasy rejestrujące o specjalnym zastosowaniu, podatnik – tak jak obecnie – będzie je musiał stosować. Z projektu wynika, że również będzie mógł je wynająć.

Jeżeli dla danego rodzaju czynności przewidziane są kasy rejestrujące o specjalnym zastosowaniu, podatnik – tak jak obecnie – będzie je musiał stosować. Z projektu wynika, że również będzie mógł je wynająć.źródło: ShutterStock

Nie trzeba będzie kupować kas online. Przedsiębiorcy będą mogli ewidencjonować sprzedaż na urządzeniu wynajętym, wydzierżawionym lub wziętym w leasing.

Taka możliwość wynika z rządowego projektu zmian w ustawie o VAT oraz ustawy – Prawo o miarach, który przewiduje wprowadzenie kas fiskalnych online (czyli takich, które automatycznie prześlą dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas). W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że niektórzy podatnicy – zamiast takich kas – będą mogli korzystać ze specjalnego oprogramowania. W praktyce będą mogli ewidencjonować sprzedaż na smartfonie czy tablecie („Aplikacja na telefon zastąpi kasę fiskalną, ale nie wszędzie”, DGP nr 69/2018).

Projekt zmian w przepisach o VAT zawiera jeszcze jedno udogodnienie, dotyczące tylko kas online (będą funkcjonowały obok wspomnianego oprogramowania). Podatnicy będą mogli ich używać również na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub umów o podobnym charakterze.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane