Odżył problem zwrotu kosztów za prywatne auto pracownika

autor: Łukasz Zalewski05.04.2018, 07:28; Aktualizacja: 05.04.2018, 08:34
Przyznaje, że właśnie ze względów dowodowych wypłata kilometrówki, czyli kwoty uproszczonej i abstrahującej od faktycznych wydatków, może być przez organy podatkowe kwestionowana i uznawana za zapłatę za korzystanie z majątku pracownika, a nie rzeczywisty zwrot kosztów.

Przyznaje, że właśnie ze względów dowodowych wypłata kilometrówki, czyli kwoty uproszczonej i abstrahującej od faktycznych wydatków, może być przez organy podatkowe kwestionowana i uznawana za zapłatę za korzystanie z majątku pracownika, a nie rzeczywisty zwrot kosztów.źródło: ShutterStock

Jest nadzieja, że pieniądze, które dostają podwładni za używanie prywatnych samochodów w celach służbowych, nie będą uważane za przychód. Trzykrotnie orzekł tak WSA w Warszawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Hirek(2019-02-19 08:52) Zgłoś naruszenie 00

  U mnie firma wręcz nastaje na pracowników, aby dawali swoje samochody do wyjazdów służbowych. Kiedyś były służbowe pojazdy ale firma musiała ponosić koszty ich utrzymania więc sprzedali wszystkie. Pracownicy przecież nie ponoszą żadnych kosztów utrzymana pojazdu, więc niech jeżdzą swoimi samochodami. Przebiegi są ogromne, czasami nawet 5000 km miesięcznie (auto po 4-5 latach auto to już złom). Firma na nowy samochód zarobi w około jeden dzień swojej działalności a pracownik musi zbierać pieniądze przez kilka lat. 80 gr za kilometr zwraca koszty paliwa a nie całkowite koszty eksploatacji pojazdu. A ile czasu trzeba, aby z tych 80 gr za kilometr utrzymać samochód i jeszcze uzbierać na kolejny w rozsądnym czasie???

  Odpowiedz
 • zx33(2018-11-28 07:14) Zgłoś naruszenie 00

  Durnowatość dotyczy również wszechwładnych,którzy tworzą koszty,koszty,koszty a ja muszę je pokrywać.

  Odpowiedz
 • tr(2018-04-09 05:24) Zgłoś naruszenie 02

  PiS nie pozwoli niepełnosprawnym na wjazd do centrów miast.? Krzyk o ochronę życia poczętego ale kalecy precz z oczu?

  Odpowiedz
 • Ewa(2018-04-05 18:07) Zgłoś naruszenie 02

  Myślę, że tą sprawę można rozwiązać - np. Firma zatrudniająca podpisuje umowę z pracownikiem ( jak z inna firma). Wszystkie wydatki dotyczące samochodu (paliwo, eksploatacja, remonty, opłaty) - są kosztem pracownika i o tyle pomniejsza on swój dochód. Ciekawe Czy Państwo Polskie - pójdzie na taki układ ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane