statystyki

Nie ma zgody na podwyższenie kilometrówki. Stawki nie były zmieniane od dekady

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2017, 07:54; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:28
Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ sejmowa podkomisja ma wrócić do rozpatrzenia projektu

Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ sejmowa podkomisja ma wrócić do rozpatrzenia projektuźródło: ShutterStock

Rząd jest przeciwny podniesieniu stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu – poinformował wczoraj wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz. Stawki nie były zmieniane od dekady.

Ich podwyżkę zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Wczoraj sejmowa podkomisja, powołana do jego rozpatrzenia, miała zdecydować, co dalej z tym projektem. Nie przyszedł jednak poseł reprezentujący wnioskodawców. Negatywne stanowisko rządu przedstawili natomiast wiceminister Chodkiewicz oraz Artur Kawaler z Ministerstwa Finansów.

Zasadniczo stawka za 1 km jest używana do wyliczania zwrotu kosztów, gdy pracownik jeździ w celach służbowych swoim prywatnym samochodem. Za jej pomocą własne koszty podatkowe wylicza też przedsiębiorca, który korzysta z auta niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych (i przez to nieamortyzowanego).

Podwyżka po 10 latach


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Todzia(2017-10-12 12:53) Zgłoś naruszenie 20

    Za to Posłowie biorą takie duże kwoty min. za diety - zwolnione z podatku , że pozostali podatnicy muszą ponosić te koszty !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane