statystyki

MF: dokumentacja cen transferowych ma być aktualna

autor: Mariusz Szulc04.04.2018, 17:00
Aktualizując dane o transakcjach finansowych przeprowadzonych z podmiotem powiązanym, trzeba uwzględnić np. zmianę wysokości oprocentowania o transze pożyczki zwrócone lub otrzymane w danym roku podatkowym.

Aktualizując dane o transakcjach finansowych przeprowadzonych z podmiotem powiązanym, trzeba uwzględnić np. zmianę wysokości oprocentowania o transze pożyczki zwrócone lub otrzymane w danym roku podatkowym.źródło: ShutterStock

Dane o transakcjach z podmiotami powiązanymi należy aktualizować przynajmniej raz do roku, nawet jeśli nie nastąpiła żadna istotna zmiana – wynika z najnowszej interpretacji ogólnej ministra finansów.

To kolejna w ostatnim czasie ministerialna wykładnia przepisów o cenach transferowych. W poprzedniej, z 26 marca br., minister finansów wyjaśnił, że transakcje z podmiotami powiązanymi powinny dokumentować tylko te zagraniczne podmioty, których polski zakład wygenerował przychody lub koszty wyższe niż równowartość 2 mln euro.

Tym razem minister odniósł się do kwestii kontynuowania w kolejnym roku podatkowym transakcji bądź innych zdarzeń pomiędzy podmiotami powiązanymi. Chodzi zarówno o umowy ściśle finansowe (pożyczka, kredyt, poręczenie), jak i każdą inną transakcję bądź zdarzenie, których skutki trwają dłużej niż przez rok.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane