statystyki

MF: dokumentacja cen transferowych ma być aktualna

autor: Mariusz Szulc04.04.2018, 17:00
Aktualizując dane o transakcjach finansowych przeprowadzonych z podmiotem powiązanym, trzeba uwzględnić np. zmianę wysokości oprocentowania o transze pożyczki zwrócone lub otrzymane w danym roku podatkowym.

Aktualizując dane o transakcjach finansowych przeprowadzonych z podmiotem powiązanym, trzeba uwzględnić np. zmianę wysokości oprocentowania o transze pożyczki zwrócone lub otrzymane w danym roku podatkowym.źródło: ShutterStock

Dane o transakcjach z podmiotami powiązanymi należy aktualizować przynajmniej raz do roku, nawet jeśli nie nastąpiła żadna istotna zmiana – wynika z najnowszej interpretacji ogólnej ministra finansów.

To kolejna w ostatnim czasie ministerialna wykładnia przepisów o cenach transferowych. W poprzedniej, z 26 marca br., minister finansów wyjaśnił, że transakcje z podmiotami powiązanymi powinny dokumentować tylko te zagraniczne podmioty, których polski zakład wygenerował przychody lub koszty wyższe niż równowartość 2 mln euro.

Tym razem minister odniósł się do kwestii kontynuowania w kolejnym roku podatkowym transakcji bądź innych zdarzeń pomiędzy podmiotami powiązanymi. Chodzi zarówno o umowy ściśle finansowe (pożyczka, kredyt, poręczenie), jak i każdą inną transakcję bądź zdarzenie, których skutki trwają dłużej niż przez rok.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane