statystyki

Ceny transferowe. Podatnicy mają jeszcze czas na udokumentowanie transakcji

autor: Agnieszka Pokojska19.03.2018, 07:02; Aktualizacja: 19.03.2018, 07:06
Firmy, które handlują z podmiotami powiązanymi, będą miały czas do końca września na udokumentowanie transakcji dla celów podatkowych.

Firmy, które handlują z podmiotami powiązanymi, będą miały czas do końca września na udokumentowanie transakcji dla celów podatkowych.źródło: ShutterStock

Firmy, które handlują z podmiotami powiązanymi, będą miały czas do końca września na udokumentowanie transakcji dla celów podatkowych.

Wynika to z opublikowanego i obowiązującego już rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów wykonania niektórych obowiązków z zakresu dokumentacji podatkowej (Dz.U. z 2018 r., poz. 555).

Ministerstwo Finansów wyszło naprzeciw oczekiwaniom podatników, którzy wskazywali, że mają trudności ze sporządzeniem dokumentacji w ustawowych terminach (9a ust. 7 ustawy o CIT, art. 25a ust. 7 ustawy o PIT).

Ci, którzy płacą CIT, powinni byli bowiem do końca marca: sporządzić dokumentację cen transferowych (lokalną i grupową), złożyć fiskusowi oświadczenie o jej sporządzeniu, a także dołączyć do zeznania rocznego tzw. uproszczone sprawozdanie (CIT/TP). Podatnicy PIT mieli na wypełnienie tych obowiązków czas do końca kwietnia.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane