Nie wolno dzielić przychodów i kosztów między firmy

autor: Patrycja Dudek20.03.2018, 20:00
Przedsiębiorca przegrał w sądach obu instancji. Zarówno WSA w Krakowie, jak i NSA uznały, że wniesienie nieruchomości do spółki to nie działalność gospodarcza i że zerwany został związek pomiędzy kosztami i przychodami.

Przedsiębiorca przegrał w sądach obu instancji. Zarówno WSA w Krakowie, jak i NSA uznały, że wniesienie nieruchomości do spółki to nie działalność gospodarcza i że zerwany został związek pomiędzy kosztami i przychodami.źródło: ShutterStock

Jednoosobowy przedsiębiorca, który kupił nieruchomość na kredyt i wniósł ją do spółki w zamian za akcje, nie ujmie odsetek w kosztach uzyskania przychodu – wynika z wyroków NSA.

Chodziło o indywidualnego przedsiębiorcę, który zaciągnął kredyt na zakup nieruchomości. Nie ujął jej w ewidencji środków trwałych swojej firmy. Natomiast dwa miesiące później wniósł ją do spółki komandytowo-akcyjnej, w której objął 99 proc. udziałów.

Nadal jednak musiał spłacać kredyt. Odsetki od niego chciał ujmować w kosztach swojej jednoosobowej firmy.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane