statystyki

Nie wolno dzielić przychodów i kosztów między firmy

autor: Patrycja Dudek20.03.2018, 20:00
Przedsiębiorca przegrał w sądach obu instancji. Zarówno WSA w Krakowie, jak i NSA uznały, że wniesienie nieruchomości do spółki to nie działalność gospodarcza i że zerwany został związek pomiędzy kosztami i przychodami.

Przedsiębiorca przegrał w sądach obu instancji. Zarówno WSA w Krakowie, jak i NSA uznały, że wniesienie nieruchomości do spółki to nie działalność gospodarcza i że zerwany został związek pomiędzy kosztami i przychodami.źródło: ShutterStock

Jednoosobowy przedsiębiorca, który kupił nieruchomość na kredyt i wniósł ją do spółki w zamian za akcje, nie ujmie odsetek w kosztach uzyskania przychodu – wynika z wyroków NSA.

Chodziło o indywidualnego przedsiębiorcę, który zaciągnął kredyt na zakup nieruchomości. Nie ujął jej w ewidencji środków trwałych swojej firmy. Natomiast dwa miesiące później wniósł ją do spółki komandytowo-akcyjnej, w której objął 99 proc. udziałów.

Nadal jednak musiał spłacać kredyt. Odsetki od niego chciał ujmować w kosztach swojej jednoosobowej firmy.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane