statystyki

NSA: Skarbówka nie może stale zmieniać zdania. Narusza zasadę zaufania do organów podatkowych

autor: Łukasz Zalewski20.03.2018, 07:15; Aktualizacja: 20.03.2018, 08:43
Sprawa dotyczyła spółki mającej oddział w specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka uzyskuje więc dochody opodatkowane i zwolnione z CIT w ramach oddziału.

Sprawa dotyczyła spółki mającej oddział w specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka uzyskuje więc dochody opodatkowane i zwolnione z CIT w ramach oddziału.źródło: ShutterStock

Fiskus wydał korzystną interpretację dotyczącą zdarzenia przyszłego, potem podczas kontroli dotyczącej przeszłych rozliczeń podatnika zaprzeczył temu, co sam napisał. To niedopuszczalne, godzi w zaufanie do organów podatkowych – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki mającej oddział w specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka uzyskuje więc dochody opodatkowane i zwolnione z CIT w ramach oddziału.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-03-20 09:15) Zgłoś naruszenie 37

    Zaufanie obywateli do tzw. organów podatkowych jest dokładnie takie samo , jak do tzw. NSA . Jaśniej ? - i jedni , i drudzy - należą do POlskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej . Na usługach obcych agentur i korporacji - by było jasne . Że co , że przyszła dobra zmiana ? - bez jaj .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane