KAS chce ucywilizować takie miejsca jak Wólka Kosowska [WYWIAD]

autor: Mariusz Szulc15.03.2018, 07:16; Aktualizacja: 15.03.2018, 12:20
Chcemy doprowadzić do sytuacji, że Wólka Kosowska nie będzie centrum nielegalnych operacji, lecz nowoczesnym hubem usługowym - mówi Dziedzic.

Chcemy doprowadzić do sytuacji, że Wólka Kosowska nie będzie centrum nielegalnych operacji, lecz nowoczesnym hubem usługowym - mówi Dziedzic.źródło: ShutterStock

Dla nas nie ma różnicy, kto – albo płaci podatek, ma kasę fiskalną i stosuje się do swoich obowiązków, albo nie, a wtedy wkraczamy my. Jeśli będzie taka potrzeba, to nawet w środku nocy możemy ściągnąć tłumacza języka wietnamskiego, chińskiego czy tureckiego - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Dziedzic, dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

 • sos(2018-03-15 13:43) Zgłoś naruszenie 5022

  No to mamy już tak jak za komuny w ZSRR.Tam w tym czasie przy każdym sklepie dyżurował MILICJANT,A u nas w wolne niedziele od handlu mamy inspektora pracy no i oczywiście KAS tzn.dwóch "milicjantów".Przebijamy komunę dwukrotnie i jesteśmy lepsi?.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • celnik(2018-03-15 19:35) Zgłoś naruszenie 331

  To kpiny. Ten facet był w 2009 roku naczelnikiem Wydziału Zwalczania Przestępczości w Departamencie Kontroli Celno-Akcyzowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów w 2009 roku. A teraz udaje, że nie jest współwinny tolerowaniu przekrętów...

  Odpowiedz
 • Lex(2018-03-15 12:20) Zgłoś naruszenie 2911

  NARESZCIE!!!! Te nory odpowiadaja za upadek polskiego szwalnictwa i likwidacje 100 tys miejsc pracy.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-03-15 10:13) Zgłoś naruszenie 146

  To problem. Ucywilizowane - umrą. I musimy sobie odpowiedzieć, czy to dobrze, czy źle.

  Odpowiedz
 • Jasiek(2018-03-15 11:22) Zgłoś naruszenie 144

  to nawet w środku nocy możemy ściągnąć tłumacza języka wietnamskiego, chińskiego czy tureckiego Czyżby ? Honorowany przez ZUS biegły tłumacz greckiego jest podobno JEDEN w Polsce

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • j.(2018-03-15 22:25) Zgłoś naruszenie 73

  Tak przy Wielkim Poście: Uważam, że działanie według haseł: "Polak potrafi", "Każdy orze, jak może", "Przepisy są po to, żeby je łamać" itp. jest o wiele bardziej bezpośrednio sprzeczne z duchem Ewangelii, aniżeli np. antykoncepcja. Jednak, z drugiej strony, jeśli ktoś nie "potrafi" i nie "orze", to raczej nie powinien się brać za własny biznes, ponieważ pewne zjawiska mają u nas niestety charakter systemowy. Wszystko to powinno być wyzwaniem dla duszpasterzy. Obawiam się jednak, że w trakcie rekolekcji wielkopostnych ambony będą o takich rzeczach milczeć, jak zaklęte, choć być może bardzo z nich będzie głośno np. o antykoncepcji! Jest to zresztą jedno z możliwych wytłumaczeń, dlaczego kościoły powoli, ale systematycznie się wyludniają. Żeby ten proces zatrzymać, należy - Szanowni Księża - podejmować trudne wyzwania, zamiast klepać tym wyuczonym, nadętym, modulowanym głosem, sloganowe, a niekiedy wręcz infantylne kazania, a wobec propozycji podjęcia takich tematów (np. w trakcie kolędy) bezradnie rozkładać ręce!

  Odpowiedz
 • wilhelm (2018-03-16 09:37) Zgłoś naruszenie 64

  A gdzie do tej pory byli naczelnicy us, dyrektorzy izb, uks itd. Oni wszyscy powinni ponieść poważne konsekwencje za niedopełnienie obowiązków. To co opowiada Pan Dziedzic nadaje się dla Pana Ziobry.

  Odpowiedz
 • urzędas(2018-03-18 15:04) Zgłoś naruszenie 60

  Ten Dziedzic był w 2009 roku naczelnikiem Wydziału Zwalczania Przestępczości w Departamencie Kontroli Celno-Akcyzowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów w 2009 roku. A teraz udaje, że nie jest współwinny tolerowaniu przekrętów.

  Odpowiedz
 • ciekawe....(2018-03-15 21:54) Zgłoś naruszenie 50

  Właściciel lokalu/budynku co miesiąc wystawia tysiące faktur za najem! Jaki był zatem problem z "namierzeniem" handlujących/sprzedawców? Nie rozumiem ale miałam takie informacje,że handlarze znają sposób na kontrolujących................ A podobno najwięcej kontroli było przed świętami :))

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Marlon (2018-03-19 00:04) Zgłoś naruszenie 50

  Dobre - Odkąd prowadzimy kontrole na Wólce dzwonią do nas właściciele małych sklepów i mówią że obroty im wzrosły gigantycznie. Na jakiej planecie takie cuda się dzieją ????? Małe sklepy i producenci padają jak muchy a i w galeriach zaczynają się zamykać sklepy sieciowe. Za rok lub dwa dobra zmiana będzie dawać 50+ bo na 500+ to napewno pieniędzy nie starczy jak firmy będą się zamykać. Kto będzie płacić podatki !!!

  Odpowiedz
 • bt(2018-03-18 16:35) Zgłoś naruszenie 50

  uproście podatki (jedna stawka PIT/CIT oraz VAT), zwiększcie kwotę wolną od podatku, usuńcie odliczenia, zwolnienia ryczałty itp. i wtedy nagle się okaże, że nikomu nie opłaca się kombinować...

  Odpowiedz
 • Robcio(2018-03-18 09:06) Zgłoś naruszenie 51

  Żałosne wypociny w ten sposób nie ochroni cię żadnego rynku bo sukienka uszyta w Polsce kosztuje 50zł plus marża w sklepie to daje minimum 100zł .Galerie handlowe gdzie nie ma dostępu drobny polski handlowiec sprzedaję takie sukienki za 100zł to jak z nim wygrać.Jedyne do czego to doprowadzi to zamknięcie małych zakładów polskich i otwarcie więcej cent handlowych z importowaną odzieżą .Ale skąd może taki urzedasy wiedzieć o zasadach konkurencji na wolnym rynku .Dla nich jesteśmy tylko statystyką

  Odpowiedz
 • sprawiedliwy(2018-03-17 21:19) Zgłoś naruszenie 53

  ten facet ma powody by być tym kim jest, choć nie chce, ale jego mocodawcy chcą, no ale jak się ma chrzestnego syna w zorganizowanej swerze .... objętej zinteresowaniem CBŚP .... to trza trwać

  Odpowiedz
 • edward12345(2018-03-19 18:28) Zgłoś naruszenie 31

  Takie miejsca dalej działają, a uczciwy sprzedawca nie ma prawa bytu na rynku. Żadna tajemnica że przynajmniej połowa ciuchów na rynku pochodzi z takich miejsc, a wiele wypudrowanych laluni zrobiło sobie z tego niezły biznes poprzez Facebooki tip.... Ale... czego chcemy się czepiać, kiedy praktycznie 90% usług w tym kraju idzie z rączki do rączki, bez paragonu, czy FV. Otrzymanie paragonu w warsztacie, u blacharza, malarza, kafelkarza, budowlańca, czy producenta mebli to cud.

  Odpowiedz
 • Legart(2018-03-18 15:43) Zgłoś naruszenie 22

  To działanie ze średniowiecza. Teraz ludzie kupują ubrania bezpośrednio w Chinach przez internet (np. przez Wish). Wólka Kosowska jest biznesem, który powoli będzie zamierał samorzutnie. ps. Najbardziej zszokowało mnie, że rzeczy, które kupiłem w Chinach przez internet, wcale nie pachniały "chińskim sklepem". Ściślej - prawie wcale nie miały zapachu - delikatnie pachniały zwykłą "świeżością". To oznacza, że są w Chinach dwa przemysły produkcyjne - dla I świata i II świata (w tym Polski). Ponieważ zamawiałem przez stronę anglojęzyczną, dotarły do mnie produkty w kategorii "USA i Europa Zachodnia". Wada: Przesyłka szła z Chin 3 tygodnie (pociąg i samolot). Ale dotarła nienaruszona. Tak więc wszelkie działania przeciwko Wólce Kosowskiej są jak musztarda po obiedzie.

  Odpowiedz
 • don(2018-11-29 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ale p.er.oli jak potłuczony. Komu obroty gigantycznie wzrosły? małym sklepom, które równiez zaopatrują się w tych centrach hurtowych? Czy sieciówkom? Powinno byc uczciwie, ale wszędzie. Sieciówki na przykład ciągną kurtko przez Hamburg oclone po 1 zł za sztuke!!!! gdzie jest KAS? no gdzie? albo wszedzie kontrole, albo nigdzie. Na budowach tez będą kontrolowac?, prezenty komunijne etc?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane