statystyki

Teraz KAS idzie na wojnę ze sprzedawcami podróbek

autor: Agnieszka Pokojska07.12.2017, 07:20; Aktualizacja: 20.09.2018, 09:35
pieniądze

– Trzeba pamiętać, że walka z przestępczością to ważny, ale tylko jeden z wielu obszarów działań KAS – podkreśla ekspert.źródło: ShutterStock

Weekendowy nalot na Wólkę Kosowską, podczas którego zabezpieczono nielegalne towary o wartości ok. 60 mln zł, to dopiero początek walki z procederem – zapowiedział na wczorajszej konferencji Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Celem reformy, w ramach której 1 marca br. powstała KAS, było zarówno usprawnienie obsługi podatników, jak i skuteczniejsza walka z wyłudzeniami podatków. Dziś nie ma już więc oddzielnych urzędów skarbowych, celnych i kontroli skarbowej oraz izb skarbowych i celnych. Teraz działają izby administracji skarbowej, którym podlegają urzędy skarbowe i urzędy celno-skarbowe. Resort finansów już chwali się efektami działania nowego systemu.

– W ciągu 9 miesięcy wszczęliśmy 65 tys. postępowań przygotowawczych, zarzuty postawiono ponad 33 tys. osób, a wyroki skazujące zapadły wobec 16 tys. – wyliczał Marian Banaś. I dodał, że w stosunku do ponad 71 tys. osób organy nałożyły mandaty karne.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane