statystyki

Potrzebny nowy wzór CIT-8

autor: Halszka Kaczmarek12.03.2018, 07:15; Aktualizacja: 12.03.2018, 07:49
podatki, rachunki, dokumenty

Przesłanie oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych oraz CIT-TP do końca września 2018 r. nie powodowałoby konieczności korekty deklaracji CIT-8, ale tylko pod warunkiem że CIT-TP zostanie technicznie (w postaci osobnej schemy) wyodrębniony z zeznania rocznego CIT-8.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów idzie podatnikom na rękę i proponuje wydłużenie terminów na przygotowanie dokumentacji cen transferowych. Ale aktualny wzór deklaracji CIT tego nie przewiduje.

W tym roku terminy na raportowanie CIT wypadają wyjątkowo świątecznie, zaraz po Wielkanocy. Do 3 kwietnia 2018 r. znaczna większość podatników jest zobowiązana do złożenia, jak co roku, rocznego zeznania CIT-8.

Dodatkowo po raz pierwszy należy dołączyć dwa nowe dokumenty:

● oświadczenie o sporządzeniu (na dzień składania CIT-8) kompletnej dokumentacji cen transferowych za 2017 r.;

● tzw. uproszczone sprawozdanie w zakresie cen transferowych, czyli formularz CIT-TP.

Ułatwieniem jest to, że podatnicy, którzy po raz pierwszy składają sprawozdanie CIT-TP, nie mają, co do zasady, obowiązku przygotowania informacji o umowach zawartych z nierezydentami (formularz ORD-U). Jedynie podatnicy dokonujący transakcji z podmiotami z krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową muszą składać zarówno CIT-TP, jak i ORD-U.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane