Ułatwienia dla podatników mają wejść w życie w 2019 roku

autor: Agnieszka Pokojska20.02.2018, 07:50; Aktualizacja: 20.02.2018, 07:52
Resort opublikował nową wersję projektu uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. To element rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Resort opublikował nową wersję projektu uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. To element rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podtrzymało pomysł ulgi na złe długi w podatkach dochodowych oraz jednorazowego rozliczania do 5 mln zł straty. Przedsiębiorcy wrzucaliby w koszty wynagrodzenie małżonka i małoletnich dzieci.

Resort opublikował nową wersję projektu uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. To element rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Pierwsza wersja zmian (przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju) powstała we wrześniu ubr. Zakładano wówczas, że ułatwienia wejdą w życie od 1 stycznia 2018 r. Plan ten się nie powiódł. Obecny projekt przewiduje, że nowelizacja zacznie obowiązywać od 2019 r.

Interpretacje ogólne

Resort wycofał się z kontrowersyjnej zmiany w ordynacji podatkowej, dotyczącej interpretacji ogólnych. Początkowo chciał zobowiązać ministra finansów do ich wydawania już po pierwszym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego podważającym dotychczasowe stanowisko fiskusa.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane