statystyki

Bogatsi zapłacą 12,5 proc. ryczałtu od najmu

autor: Mariusz Szulc13.09.2017, 07:50; Aktualizacja: 13.09.2017, 09:23
najem, wynajem

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.źródło: ShutterStock

Zryczałtowany podatek będzie wyższy, gdy roczne przychody wynajmującego przekroczą 100 tys. zł. Poniżej nadal wyniesie 8,5 proc.

Ministerstwo Finansów wycofało się z planu, aby zlikwidować możliwość opłacania ryczałtu przez podatników, którzy mają wysokie przychody z prywatnego najmu.

Początkowo zakładało, że od 2019 r. prawo to stracą wynajmujący o rocznych przychodach powyżej 100 tys. zł. Po przekroczeniu tego limitu nie mogliby już rozliczać się w formie ryczałtu, tylko płaciliby PIT na zasadach ogólnych, czyli według stawek 18 i 32 proc. od uzyskanego dochodu.

W przypadku małżonków limit 100 tys. zł miał być wspólny. Eksperci przewidywali, że w związku z tym małżonkowie będą decydować się na rozdzielność majątkową, aby móc korzystać z limitu podwójnie.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • vito.anstadt(2017-09-13 11:24) Zgłoś naruszenie 122

    Caly wysiłek tego rządu jest skeirowany na sciąganie pieniędzy za wszystko i od wszystkich.Co morawiecki scianie,dszac firmy ,to szydlo rozda.naprawde ciekawe,kiedy tro się wszystkoz awali,bo coraz mniej ludzi pracuje,coraz więcej wyciąga reke po pomoc czy emeryture.Rosna zapasy,spada eksport,gospodarka jedzie TYLKo na konsumpcji ale to tez siadzie.Inflacja jest jzu 1,9 % ,niezbyt dużo ,ale ma chec rosnąć dalej.Bardzo ciekaw asytaucja a zadluzenie Polski wciąż rosnei i to najszybcij w Unii.

    Odpowiedz
  • XYZ(2017-09-14 08:14) Zgłoś naruszenie 02

    W końcu krezusy od kamienic będą płacić normalne podatki !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane