Polecę ministrowi finansów, by zmienił przepisy podatkowe tak, by osoby korzystające z pomocy Lasów Państwowych przy usuwaniu skutków nawałnic w lasach prywatnych były z zwolnione z podatku z tym związanego - zapowiedziała w środę premier Beata Szydło.

W środę w Gostyniu (woj. wielkopolskie) odbyło się posiedzenie wojewódzkiego sztabu antykryzysowego ws. sytuacji po nawałnicach, które ponad tydzień temu przeszły nad regionem i częścią kraju.

"Polecę pani ministrowi finansów, żeby dokonał zmian w przepisach podatkowych w taki sposób, ażeby osoby, który uzyskują pomoc ze strony Lasów Państwowych przy usuwaniu skutków (nawałnic) w lasach prywatnych, pozyskiwanie drewna, również nie musiały odprowadzać od tego podatków, były z tego zwolnione" - powiedziała premier po posiedzeniu sztabu.

Premier zaznaczyła ponadto, że na czwartkowym posiedzeniu Rady Ministrów szef MSWiA Mariusz Błaszczak przedstawi kompleksową informację o działaniach podejmowanych w związku z sytuacją powstałą w wyniku sierpniowych nawałnic w Polsce i pomocy udzielanej poszkodowanym.

Zapowiedziała przygotowanie pakietu zmian legislacyjnych. "Chcemy wprowadzić zmian w poszczególnych przepisach, ustawach tak, ażeby uprościć i przygotować na ewentualność takich zdarzeń, żeby te procedury, które obowiązują były jak najprostsze i jak najszybciej można było działać" - zaznaczyła szefowa rządu.