Koniec z prezentami w biznesie i w rodzinie

autor: Mariusz Szulc01.08.2017, 07:22; Aktualizacja: 01.08.2017, 07:57
prezent nagroda

Przykra niespodzianka czeka też przedsiębiorców, którzy otrzymają majątek w darowiźnie, ale dzięki zwolnieniu nie zapłacą podatku od spadków i darowiznźródło: ShutterStock

Firma, która odda za darmo zbędną maszynę, będzie miała przychód, od którego zapłaci podatek dochodowy. Przedsiębiorca, któremu najbliższa rodzina sprezentuje komputer, już go nie zamortyzuje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • oszukiwany od 1000 lat Polak(2017-08-01 09:54) Zgłoś naruszenie 195

    Dojna zmiana w akcji. Na razie projekt. Będzie jak z rzeczoznawcami od wyceny majątku - 50 tys kar za samodzielną wycenę. Na uzbrojenie, uposażenie swojaków, darowizny na rzecz czarnych pająków, czarne pajęczy-ce i ich potomstwo /ferajny z Rzymu/ , nowe samoloty i auta rządowe - trzeba kasy.

    Odpowiedz
  • kicia(2017-08-01 10:03) Zgłoś naruszenie 175

    Jak tak dalej pójdzie, to nawet KOT w oknie nie pomoże..

    Odpowiedz
  • Ewa(2017-08-01 12:56) Zgłoś naruszenie 162

    "OPTYMALIZACJA", "USZCZELNIENIE" = PODWYŻKA PODATKÓW I TYLE

    Odpowiedz
  • wół-roboczy(2017-08-01 13:38) Zgłoś naruszenie 171

    piekarz odda za darmo chleb do jadłodajni Brata Alberta i....... dorzuci sie do pensji misiewiczowi CHOREEE

    Odpowiedz
  • eul(2017-08-01 21:11) Zgłoś naruszenie 40

    czy to jest zgodne z prawem unijnym? nie mozna ta sama rzecz 2 razy opodatkowac, chyba ze w polsce ... wszystko jest mozliwe

    Odpowiedz
  • Xx(2017-08-02 06:08) Zgłoś naruszenie 40

    Niedługo to trzeba będzie do Urzędu Skarbowego wysłać listę gości zaproszonych na imieniny, żeby mogli od nich pobrać podatek.

    Odpowiedz
  • jakies jaja (2017-08-02 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli zmiana dotyczy kwot powyżej pewnej wysokości , nieosiągalnej dla zwykłego Kowalskiego to ok, ale kurna nie będziemy ponosili konsekwencji za to, że ktoś komuś darowuje milion złotych, których my nigdy w życiu nie zobaczymy!!!!

    Odpowiedz
  • Dblf(2017-08-03 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    „W obrocie gospodarczym przypadki nieodpłatnego przekazania rzeczy (praw) z ekonomicznego punktu widzenia zasadniczo nie powinny mieć miejsca” A jak wyglada sytuacja w przypadku nieodplatnego prekazania licencji opesource?

    Odpowiedz