statystyki

NSA: Żona nie nabywa majątku od męża

autor: Łukasz Zalewski07.06.2017, 17:00
blok mieszkanie nieruchomości

Podatniczkauważała, że rozszerzenie wspólności nie spowodowało nabycia przez nią mieszkania.źródło: ShutterStock

Włączenie mieszkania należącego do jednego z małżonków do majątku wspólnego obojga nie powoduje, że drugi z małżonków je nabywa. Liczy się data, kiedy właścicielem nieruchomości stał się pierwszy z nich – potwierdził NSA.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która wyszła za mąż w 1995 r. Dziadek jej męża zapisał mu w testamencie z 1997 r. mieszkanie i w tym samym roku zmarł. W 2008 r. małżonkowie postanowili rozszerzyć wspólność małżeńską i włączyć do niej mieszkanie po dziadku. Rok później sprzedali lokal.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach uznał, że rozszerzenie wspólności oznaczało, iż w 2008 r. kobieta nabyła mieszkanie i że w związku z jego sprzedażą powinna zapłacić podatek dochodowy. Od nabycia do sprzedaży nie minęło bowiem pięć lat.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • jurek(2017-06-07 22:00) Zgłoś naruszenie 111

  sytuacja z 2008 roku, decyzja podatkowa zapewne w okolicach 2013, wyrok w 2017... nie ma to jak pewność stosunków w PL

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Sławek(2017-06-07 23:47) Zgłoś naruszenie 118

  Ten artykuł to przykład konieczności całkowitego przebudowania sądownictwa w Polsce. Tyle lat orzekać w prostej sprawie ??????

  Odpowiedz
 • Tadeusz Mroziuk(2017-06-07 17:54) Zgłoś naruszenie 87

  śmieszne jest pisanie "podatniczka".

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Cieplas(2017-06-08 18:51) Zgłoś naruszenie 14

  A czy niechlujny sąd zbadał czy aby podatniczka nie włączyła nieruchomości oświadczeniem u notariusz z osobą trzecią i dowodem osobistym małżonka, który tego nie potwierdzał i wkrótce nastąpił rozwód? Czyli kradzież z fałszywym oświadczeniem od notariuszki, jak najczęściej w takich sprawach bywa, czegóż mąż miałby przekazywać swój odziedziczony majątek, czy aby wybierał rozwód i zubożenie sam na swoją szkodę śmiertelną, czy może małżonka z asesorką uradziły, sędzina pomogła a mąż teraz bezdomny o ile żywy jeszcze, co?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • oTo(2017-06-11 09:21) Zgłoś naruszenie 00

  Matki wycinają mężów masowo rozwodząc się i okradając mężczyzn z dorobku ich pracy, majątków i mienia, a także w wyniku przestępczych nagminnie wyroków sądowych i odbieranych praw do wspólnego mieszkania, lub domu który w większości spłacali i wykańczali mężczyźni, doprowadzając ich do bezdomności i wyrzucając na ulicę, gdzie umierają. Kobiety dostają oprócz majątku cudzego na wyłączność, prawo do dziecka i alimenty, jak i z funduszu alimentacyjnego, co jest masową praktyką przy udziale przestępczym notariuszek, asesorek, sędzin i sądów biorących najwyraźniej udział w zmowie przestępczej; wykorzystując, okradając i doprowadzając do śmierci mężczyzn z wycieńczenia i chorób z premedytacją i to masowo w ten sposób. Wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych są na korzyść kobiet w kwestii majątkowej i mienia, dostępu do niego i mieszkania, do dziecka, do alimentów - bywa że dodatkowo z funduszu alimentacyjnego, do życia bez pracy na koszt mężczyzn, czy kobiety mają większe prawo do życia i wszystkich jego wartości robiąc mniej i działając przestępczo? To bezprawie i planowy mord z premedytacją pracujących mężczyzn, zarzynanie, wykorzystywanie aż do śmierci i żadnych ludzkich warunków, brak równych i uczciwych praw w urzędach i w sądach, brak rzetelnych umów o pracę i normalnych warunków do życia, zwykłych praw obywatelskich, ubezpieczeń zdrowotnych i emerytur, to zorganizowany mord mężczyzn pracujących, co się do cholery z wami dzieje!? Notariuszki/e z kolei podpisują oświadczenia majątkowe, które też są bez potwierdzenia tożsamości obojga stawających inaczej niż na podstawie dowodów osobistych, które wykorzystują żony ze znajomymi lub swoimi braćmi i nikt nawet nie sprawdza nawet rzeczywistego stanu majątku, jego wyceny, który najczęściej jest zaniżany w celach złodziejskich i meżczyźni są okradani także w taki sposób masowo!

  Odpowiedz
 • Ein (2017-06-08 19:02) Zgłoś naruszenie 02

  Matki wycinają mężów masowo rozwodząc się i okradając mężczyzn z dorobku ich pracy, majątków i mienia, a także w wyniku przestępczych nagminnie wyroków sądowych i odbieranych praw do wspólnego mieszkania, lub domu który w większości spłacali i wykańczali mężczyźni, doprowadzając ich do bezdomności i wyrzucając na ulicę, gdzie umierają. Kobiety dostają oprócz majątku cudzego na wyłączność, prawo do dziecka i alimenty, jak i z funduszu alimentacyjnego, co jest masową praktyką przy udziale przestępczym notariuszek, asesorek, sędzin i sądów biorących najwyraźniej udział w zmowie przestępczej; wykorzystując, okradając i doprowadzając do śmierci mężczyzn z wycieńczenia i chorób z premedytacją i to masowo w ten sposób. Wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych są na korzyść kobiet w kwestii majątkowej i mienia, dostępu do niego i mieszkania, do dziecka, do alimentów - bywa że dodatkowo z funduszu alimentacyjnego, do życia bez pracy na koszt mężczyzn, większe prawo do życia? To bezprawie i planowy mord z premedytacją pracujących mężczyzn, zarzynanie, wykorzystywanie aż do śmierci i żadnych ludzkich warunków i praw w sądach i administracyjnych, brak rzetelnych umów o pracę i normalnych warunków do życia, praw obywatelskich, ubezpieczeń zdrowotnych i emerytur, to zorganizowany mord mężczyzn pracujących, co się do cholery z wami dzieje!? Notariuszki/e z kolei podpisują Oświadczenia majątkowe też są bez potwierdzenia tożsamości obojga stawających inaczej niż na podstawie dowodów osobistych, które wykorzystują żony ze znajomymi lub braćmi i nikt nie sprawdza stanu majątku, wyceny, najczęściej jest zaniżany!

  Odpowiedz
 • Ein Niekicki(2017-06-10 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  Co ma przypisana wina w sprawie rozwodu do majątku czy alimentów? Nic, to tylko wina i w wyniku decyzja rozstania dwojga obywateli, a czegóż jeden z obywateli jest okradany bezprawnie? Przecież cała wykładnia ustawowa przepisów o wspólnotach ustawowych małżeńskich jest przestępcza całkowicie, bo narzucanie własności w połowie w stosunku do dwóch osób dorosłych pracujących w różnym stopniu i zarabiających, to wymuszenie haraczu, okradanie jednego z obywateli i powoływanie się na przestępcze w takich sprawach przepisy prawne. Przecież małżeństwa na ogól są najczęściej zawierane właśnie dla łatwiejszego życia z wyzysku i okradania mężczyzn, jako że dorosłe małżonki najczęściej nie pracują w ogóle, wykorzystując ciężki dorobek mężczyzny żeby się wzbogacić w ten sposób z całą pewnością przestępczo i coraz częściej rozwieść się okradając także z wypracowanego majątku, dorobku życia w pracy mężczyzn, żyjąc wygodnie z alimentów przyznawanych z funduszu alimentacyjnego i zasądzanych byłym mężom w poczet bezrobotnych i przestępczych dorosłych obywatelek, które żyją z tego krwawego dorobku nagminnie, doprowadzając w ten sposób świadomie i z premedytacją do morderczego wyzysku obywatela z wszelkich wartości życia i pracy, odpoczynku i czasu własnego życia, jak i dorobku i majątku, doprowadzając do bezdomności i śmierci, co z łatwością uzyskują wnosząc o zakaz widywania się z dzieckiem, wspólnego mieszkania i alimenty, po bezlitosnym wieloletnim wyzysku okradając i dobijając obywateli bezwzględnie i śmiertelnie, wykorzystując i odbierając rzeczywiście wszystko w czym zbrodnicze przestępczynie masowo wspomagane są przez administrację, także sądową w zmowie przestępczej osiągającej zyski z takich praktyk.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane