statystyki

Nie tylko okulary są kosztem. Soczewki też można odliczyć od przychodu

autor: Agnieszka Pokojska26.04.2017, 16:00
Z pytaniem wystąpiła spółka, która refunduje pracownikowi zakup nie tylko okularów, ale i soczewek kontaktowych.

Z pytaniem wystąpiła spółka, która refunduje pracownikowi zakup nie tylko okularów, ale i soczewek kontaktowych.źródło: ShutterStock

Firma, która refunduje pracownikom koszty wymiany soczewek zaleconych przez lekarza, może odliczyć ten wydatek od przychodu – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wątpliwość w tym zakresie powstała na tle przepisów zobowiązujących pracodawcę do zapewnienia pracownikom zatrudnionym przez co najmniej połowę dobowego wymiaru czasu pracy przy komputerach (ściślej – na stanowiskach z monitorami ekranowymi) okularów korygujących wzrok, jeżeli zaleci to okulista. Obowiązek ten wynika z par. 8 ust. 2 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz.U. z 1998 r. nr 148, poz. 973).


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • dziadek(2017-04-26 19:21) Zgłoś naruszenie 82

    no to mam pytanie konstytucyjne, a mianowicie skoro art 32 Konstytucji zapewnia że WSZYSCY są równi wobec prawa to u mnie budzi się konstytucyjna wątpliwość: dlaczego pracownicze okulary to może być koszt a już przedsiębiorcy to nie??? dlaczego i na jakiej podstawie dyskryminuje się przedsiębiorcę ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • magia(2017-04-27 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    bo w tym kraju przedsiębiorca nie jest pracownikiem tylko złodziejem

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane