VAT: Można wygrać z fiskusem, ale udaje się to nielicznym

autor: Łukasz Zalewski11.04.2017, 07:19; Aktualizacja: 11.04.2017, 08:00
kalkulator, tabela, podatki

Sąd zarzucił organom, że pominęły wszystkie istotne okoliczności, a skupiły się jedynie na szczegółach świadczących na niekorzyść podatnikaźródło: ShutterStock

Sądy i organy kontroli skarbowej niezwykle rzadko przyznają, że podatnik dochował dobrej wiary i należytej staranności. A jednak się to zdarza. Najtrudniej jest wtedy, gdy transakcja dotyczy wrażliwych towarów, takich jak stal, złom, elektronika, paliwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • 07(2017-04-11 10:21) Zgłoś naruszenie 20

    Kiedy w końcu rządzący zrozunieją, że istnienie jakich kolwiek ulg, odliczeń i zwolnień zawsze będzie powodem prób oszustw. Taki jest człowiek - jak mu się stwarza możłiwości to zaczyna kombinować. Więc czas obniżyć wszystkim - osobom fizycznym też - podatki i zlikwidować wszelkie odliczenia, żniżki itp. Inie będzie żadnych wyłudzień, bo niebędzie czego wyłudzć. Proste - proste. I proszę nie mówić że to bzdury, że nie można. Zapytajćie podatników w jakiej wysokości chcieli by płacić podatki i co w zamian otrzymywać. A następnie wykonanie tego "COŚ" - usług powierzcie tym podatnikom (podmiotom gospodarczym). I mamy prawie perpetum mobile.

    Odpowiedz
  • Abcdef(2017-04-11 08:43) Zgłoś naruszenie 10

    Karty prepaid to nie WDT a świadczenie usług poza teryt. kraju niepodlegające opodatkowaniu (zatem nie stawka 0 %) w Polsce. Raportuje się je w dekl. a nie opodatkowuje st. 0%.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane