statystyki

Sprzedaż elektroniki a rozliczenie VAT. Resort ostrzega przed nieprawidłowymi praktykami

autor: Agnieszka Pokojska24.01.2018, 07:47; Aktualizacja: 24.01.2018, 07:54
smartfon, telefon, internet

W komunikacie MF przypomniano więc, kiedy możliwe jest jej stosowanie w zgodzie z przepisami: wyłącznie gdy telefon czy tablet był kupiony jako używany, a dodatkowo zakup ten nie był opodatkowany VAT przez dostawcę.źródło: ShutterStock

Osoby oferujące na aukcjach internetowych nowe, nieużywane telefony komórkowe czy tablety nie mogą się rozliczać w procedurze VAT – marża. Jeżeli będą tak robiły, to powstanie u nich zaległość podatkowa – alarmuje Ministerstwo Finansów w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej.

Mimo że resort już pół roku temu ostrzegał sprzedawców przed nieprawidłowymi praktykami, to nadal niewiele się zmieniło. Z monitoringu sieci przeprowadzonego przez fiskusa wynika, że nadal na popularnych platformach aukcyjnych przy sprzedaży nowej elektroniki powszechnie stosuje się procedurę VAT-marża.

W komunikacie MF przypomniano więc, kiedy możliwe jest jej stosowanie w zgodzie z przepisami: wyłącznie gdy telefon czy tablet był kupiony jako używany, a dodatkowo zakup ten nie był opodatkowany VAT przez dostawcę.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane