Kolejne branże protestują przeciw pakietowi przewozowemu

autor: Mariusz Szulc29.03.2017, 07:23; Aktualizacja: 29.03.2017, 08:23
Tir

Pakiet przewozowy nie podoba się również przedstawicielom branż paliwowej, energetycznej i transportowej.źródło: ShutterStock

Producenci kosmetyków i karmy dla zwierząt apelują do Ministerstwa Finansów o rezygnację ze śledzenia transportu części olejów roślinnych.

Podobne wątpliwości zgłasza branża spożywcza. Chodzi o skutki wejścia w życie tzw. pakietu przewozowego, czyli uchwalonej już ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i projektu rozporządzenia rozszerzającego listę tych towarów.

Po wejściu w życie nowych przepisów fiskus będzie mógł śledzić transporty m.in. alkoholu skażonego, paliw, suszu tytoniowego i sprawdzać, czy zostały uiszczone od nich podatki.

W niedawno opublikowanym projekcie rozporządzenia do listy monitorowanych zostały dodane m.in. olej rzepakowy, słonecznikowy, sojowy i oliwa. To właśnie wywołało sprzeciw przedsiębiorców.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane