statystyki

Kolejne branże protestują przeciw pakietowi przewozowemu

autor: Mariusz Szulc29.03.2017, 07:23; Aktualizacja: 29.03.2017, 08:23
Tir

Pakiet przewozowy nie podoba się również przedstawicielom branż paliwowej, energetycznej i transportowej.źródło: ShutterStock

Producenci kosmetyków i karmy dla zwierząt apelują do Ministerstwa Finansów o rezygnację ze śledzenia transportu części olejów roślinnych.

Podobne wątpliwości zgłasza branża spożywcza. Chodzi o skutki wejścia w życie tzw. pakietu przewozowego, czyli uchwalonej już ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i projektu rozporządzenia rozszerzającego listę tych towarów.

Po wejściu w życie nowych przepisów fiskus będzie mógł śledzić transporty m.in. alkoholu skażonego, paliw, suszu tytoniowego i sprawdzać, czy zostały uiszczone od nich podatki.

W niedawno opublikowanym projekcie rozporządzenia do listy monitorowanych zostały dodane m.in. olej rzepakowy, słonecznikowy, sojowy i oliwa. To właśnie wywołało sprzeciw przedsiębiorców.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane