statystyki

USA: Nie przekażemy informacji podatkowych jeśli będą upublicznione

autor: Mariusz Szulc15.03.2016, 17:22; Aktualizacja: 15.03.2016, 17:37
USA: Nie przekażemy informacji podatkowych, jeśli będą upublicznione

USA: Nie przekażemy informacji podatkowych, jeśli będą upublicznione źródło: ShutterStock

Jeśli dane państwo będzie upubliczniać informacje o rozliczeniach naszych firm z fiskusem, to przestaniemy się takimi danymi dzielić – zapowiedział Robert Stack zastępca sekretarza skarbu do spraw międzynarodowych relacji podatkowych.

Reklama


Reklama


Zapowiedział też, że amerykańskie przepisy na temat tzw. raportowania według kraju (CBC) powinny być gotowe do końca czerwca b.r.

Chodzi o obowiązek przekazywania przez grupy kapitałowe informacji o przychodzie do opodatkowania, sumie zapłaconych podatków, miejscu prowadzenia działalności przez członka grupy, liczbie zatrudnianych pracowników itp.

Każdy z członków grupy powinien przekazać takie informacje w państwie w którym działa. W marcu 2016 r. wszystkie państwa UE zgodziły się też na automatyczną wymianę takich informacji. Przepisy powinny zostać wdrożone do połowy 2017 r. (w Polsce obowiązują już od 1 stycznia 2016 r.). Nowe obowiązki dotyczą też spółek „matek” spoza Europy (np. amerykańskich koncernów), które będą zmuszone przekazywać informacje fiskusowi państwa w którym działają.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama