statystyki

Od 1 stycznia 2013 roku zmieniają się przepisy dotyczące fakturowania

autor: Łukasz Zalewski24.10.2012, 07:15; Aktualizacja: 24.10.2012, 08:15
  • Wyślij
  • Drukuj
Faktura, podatki

Faktura, podatkiźródło: ShutterStock

Przedsiębiorców czeka rewolucja dotycząca fakturowania. Duża część przepisów podatkowych zmieni się już od 1 stycznia 2013 r.





Oznacza to, że podatnicy, którzy będą chcieli wydłużyć termin wystawiania faktur lub wystawiać faktury zbiorcze, będą musieli pozmieniać terminy w systemie finansowo-księgowym. Przykładowo w sytuacji gdy towar zostanie wydany 30 października, a faktura będzie wystawiona 2 listopada, podatek trzeba będzie wykazać w deklaracji za październik, a nie jak dziś – za listopad.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 15

  • 1: X Xx z IP: 89.67.115.* (2012-10-24 08:47)

    Niestety, jak zwykle zmiany kosmetyczne, i niewiele wprowadzające do "życia". Zmiany te dotyczą tylko dużych firm i przedsiębiorstw, które i tak jakoś sobie próbują radzić. Mali i mikro przedsiębiorcy są dalej w ciemnej d...ie, a miało być tak pięknie !!!

  • 2: Anna z IP: 93.105.25.* (2012-10-24 11:37)

    Znowu dadzą po tyłku przedsiębiorcom.

  • 3: Stanisław z IP: 79.188.193.* (2012-10-24 13:03)

    Nie jest tak źle drogi Panie... Jako przedsiębiorca z nadzieją patrzę na metodę kasową. Podatek mogę płacić, ale pod warunkiem, że mi kontrahent ureguluje należności.

  • 4: do 3 - czytaj i myśl z IP: 176.102.177.* (2012-10-24 13:41)

    A gdzie tu jest o zmianie metody z memoriałowej na metodę kasową ... ?
    Póki co : obowiązek podatkowy powstanie szybciej niż bylo dotychczas, bo
    już ... z chwilą dostawy lub wykonania usługi

  • 5: Stanisław z IP: 79.188.193.* (2012-10-24 13:59)

    O metodzie kasowej trąbi się od miesiąca

  • 6: alejaja z IP: 83.26.182.* (2012-10-24 14:17)

    Do Pana Stanisława
    Panie Stanisławie : W przypadku VAT-u metoda kasowa funkcjonuje już od dawna. A niby co istotnego zmieni się w dochodówce, skoro już w momencie sprzedaży lub dostawy będzie obowiązek podatkowy.

  • 7: a z IP: 83.22.184.* (2012-10-24 20:14)

    Panie Stanisławie ile ma pan lat że pan wierzy w trąbienie?

  • 8: z US z IP: 145.237.120.* (2012-10-25 07:39)

    Metoda kasowa jest cały czas, ale niewiele podmiotów z niej korzysta.

  • 9: Raf z IP: 81.219.145.* (2012-10-25 08:56)

    A jak to sie ma do dyrektywy 112 - bo tak troche jakby nijak do art. 64-66.

  • 10: 1 z IP: 83.9.24.* (2012-10-25 08:56)

    chyba ich pogibało całkowicie jak mam mieć w programie księgowym wszystko odnośnie umów z kontrahentem, zamówień to co to ma być za pragram?

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie