Czy darmowe posiłki to przychód w PIT

W celu zwiększenia efektywności pracy spółka zamierza dostarczać pracownikom podstawowe produkty żywnościowe, tj. pieczywo, zupy w proszku. Umożliwi to szybkie przygotowanie i spożycie posiłku w godzinach pracy, bez konieczności wychodzenia poza firmę. Czy tego typu świadczenia wiążą się z powstaniem przychodu u pracowników?

Czy nabywca grupowy rozlicza podatek

Podatnik zastanawia się, czy nie dostarczać swoim pracownikom warzyw i owoców latem, jako dostępnego dla wszystkich poczęstunku. Byłyby one dostępne dla wszystkich. Częstowanie się nimi nie byłoby jednak obowiązkowe. Czy świadczenie dla grupy spowoduje rozpoznanie po stronie indywidualnych osób przychodu?

Czy nieotrzymane świadczenie to przychód

Firma rozważa możliwość przekazania pracownikom artykułów chemicznych, które w ramach działalności sprzedaje. Czy świadczenie w naturze, którego nie otrzymał pracownik, powoduje powstanie przychodu do opodatkowania?

Czy darmowe usługi podlegają PIT

Podatniczka pracuje w salonie kosmetycznym. Może bezpłatnie korzystać z dowolnych zabiegów. Czy bezpłatne korzystanie z usług wiąże się z koniecznością rozpoznania przychodu?

Czy ustalić wartość usług na osobę

Podatniczka otwiera firmę, w której chce zatrudnić pracowników. Wykupi dla nich abonamenty medyczne. Czy wiadomo, jak ustalić wartość takiego pakietu na jednego pracownika?

Czy wartość stroju uwzględnić w PIT

Pracownicy spółki otrzymają nieodpłatnie stroje służbowe bez logo firmy. Czy wartość tego stroju jest przychodem pracownika?

Czy przychód wiąże się z korzyścią podatkową

Firma chce wykupić wszystkim pracownikom abonament medyczny. Część pracowników nie wie jednak, czy korzystać z takiej oferty. Czy tylko faktyczne otrzymanie abonamentu od szefa spowoduje powstanie przychodu do opodatkowania?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak opodatkować świadczenia otrzymane w naturze
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania