Czy przedsiębiorca rozliczy się w PIT-36

Podatnik w 2010 roku prowadził działalność gospodarczą. Płacił według skali PIT. Po raz pierwszy musi z uzyskanych dochodów rozliczyć się z urzędem skarbowym. Czy musi zrobić to w PIT-36?

Czy trzeba podać przychód i koszty

Przedsiębiorca wypełnia zeznanie PIT-36 za 2010 rok. Zgubił jednak część dokumentów potwierdzających wysokość kosztów. Czy w zeznaniu trzeba podać wszystkie przychody i koszty?

Czy radny zawsze musi się rozliczyć z diet

W ubiegłym roku podatnik pełnił obowiązki obywatelskie w radzie miasta. Otrzymywał za to wynagrodzenie w wysokości 200 zł miesięcznie. Na co dzień prowadzi działalność gospodarczą. Otrzymał PIT-R, w którym widnieje kwota wypłacona z rady miasta w wysokości 2,4 tys. zł. Czy musi wykazać tę kwotę w zeznaniu rocznym?

Czy wszystkie składki ZUS są odliczane

Podatniczka wpłacała w 2010 roku składki na ubezpieczenie emerytalne. Uwzględniała je w kosztach uzyskania przychodów prowadzonej firmy. Czy każdą składkę na ubezpieczenie społeczne można odliczyć od dochodu?

Czy przedsiębiorca może przekazać 1 proc.

Przedsiębiorca będzie wypełniał PIT-36, wykazując w nim dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej. Czy może przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego?

Czy w PIT-36 można uwzględniać straty

Podatnik od trzech lat wykazywał straty z prowadzonej działalności. W 2010 osiągnął przychód. Czy może w rocznym PIT rozliczyć straty z lat ubiegłych?

Czy podatnik musi zaktualizować konto

Podatnikowi po wypełnieniu PIT-36 powstała nadpłata w wysokości 8 tys. zł. Chce ją otrzymać na konto. Jednak zmienił rachunek w banku. Czy powinien tę informację podać w urzędzie skarbowym?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć firmę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.