Samozatrudniony, który zarejestrował działalność gospodarczą, rozlicza się z urzędem skarbowym w zależności od wybranej formy opodatkowania. Przychody z samozatrudnienia mogą być także rozliczane jako przychody z działalności wykonywanej osobiście na podstawie umowy-zlecenia lub umowy o dzieło

Czy rozliczyć firmę i etat w jednym PIT

W celu optymalizacji kosztów pracodawca w połowie 2010 roku rozwiązał umowę o pracę z zatrudnionymi kierowcami i zaangażował ich na podstawie umów o współpracę, po tym jak zarejestrowali własną działalność gospodarczą. Czy dochody z pracy i firmy można rozliczyć w jednym zeznaniu?

Czy sportowiec rozlicza się jak przedsiębiorca

Zawodnik zawarł z klubem sportowym umowę o współpracy, której przedmiotem było świadczenie usług sportowych. Jednocześnie dokonał rejestracji w organie ewidencyjnym i statystycznym jako osoba prowadząca działalność gospodarczą. Czy przychody z uprawiania sportu należy rozliczyć jak działalność gospodarczą?

Czy po zawieszeniu składa się deklaracje

Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Z uwagi na stan zdrowia przez cały 2010 rok firma była zawieszona. Czy trzeba złożyć zeznanie roczne?

Czy można się rozliczyć wspólnie z małżonkiem

Podatnik był zatrudniony na umowę o pracę. W listopadzie 2010 r. etat zamienił na działalność gospodarczą i wybrał podatek liniowy. Jednak firma zaczęła przynosić zyski dopiero w tym roku. Czy w związku z tym podatnik może rozliczyć dochody z pracy łącznie z małżonką?

Czy wydatki zawsze można uznać za koszt

Podatniczka w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzi niepubliczne przedszkole. Otrzymuje dotacje z gminy, z których finansuje zakup sprzętów niezbędnych do funkcjonowania placówki. Czy tak finansowane wydatki stanowią koszt podatkowy?

Czy samozatrudnienie to działalność

Podatniczka pracowała na umowach-zleceniach, nie rejestrując działalności gospodarczej. Czy samozatrudnienie musi być zawsze rozliczane jako działalność gospodarcza w PIT-36?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak prawidłowo rozliczyć dochody z samozatrudnienia
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania