Czy obowiązuje jedna stawka podatkowa

Podatniczka od września wynajmuje swoje mieszkanie w Warszawie. Wybrała opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Czy ryczałt z najmu płaci się według jednej stawki?

Czy PIT składać do końca stycznia

Od początku 2010 roku podatnik uzyskuje przychody z najmu. Wpłaca do urzędu skarbowego ryczałt. Czy zeznanie roczne z tymi przychodami musi złożyć do końca stycznia przyszłego roku?

Czy wystarczy wypełnić druk PIT-28

Podatnik w 2010 roku uzyskuje tylko przychody z najmu. Chciałby skorzystać z ulg podatkowych, m.in. ulgi internetowej. Czy wypełnienie PIT-28 wystarczy, aby prawidłowo rozliczyć się z fiskusem?

Czy zmieniać rozliczenia w trakcie roku

Z końcem kwietnia 2010 roku wygasły umowy najmu lokalu, od których były odprowadzane zaliczki na podatek dochodowy według zasad ogólnych, czyli w wysokości 18 proc. Od 1 maja 2010 r. podatniczka zawarła nowe umowy najmu lokalu i zadeklarowała chęć płacenia podatku zryczałtowanego w wysokości 8,5 proc. od przychodu, o czym powiadomiła urząd skarbowy. Czy można zmienić formę opodatkowania najmu w trakcie roku?

Czy najem można wybrać co roku

Od 2009 roku podatniczka wynajmuje dom, rozliczając dochód z najmu na zasadach ogólnych, czyli według skali PIT. W 2010 roku rozpoczęła wynajmowanie mieszkania, rozliczając dochód również na zasadach ogólnych. Czy od 1 stycznia 2011 r. może przychód z najmu mieszkania rozliczać w formie ryczałtu?

Czy wynajmujący ustala podatek

Podatniczka rozpoczęła wynajmowanie mieszkania. Od najemcy otrzymuje sumę za najem oraz na uregulowanie rachunków, m.in. czynszu do spółdzielni. Czy podatniczka musi samodzielnie obliczyć podstawę opodatkowania ryczałtem?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dzienniku Gazety Prawnej: Jak poprawnie przygotować się do rozliczenia dochodów z najmu.