statystyki

NSA: Tablice reklamowe przy wiatach autobusowych opodatkowane jak nieruchomość

autor: Jakub Pawłowski28.11.2016, 07:24; Aktualizacja: 28.11.2016, 08:17
Sprawa dotyczyła spółki, która była właścicielem kilkudziesięciu wolno stojących nośników reklamowych.

Sprawa dotyczyła spółki, która była właścicielem kilkudziesięciu wolno stojących nośników reklamowych.źródło: ShutterStock

Tablice reklamowe przy wiatach autobusowych są budowlami i podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która była właścicielem kilkudziesięciu wolno stojących nośników reklamowych. Były to oszklone gabloty z billboardami przy przystankach, które spółka wynajmowała reklamodawcom.

Uważała, że nie musi płacić za nie podatku od nieruchomości. Argumentowała, że są to tymczasowe obiekty budowlane, o których mowa w art. 3 pkt 5 ustawy – Prawo budowlane. Te zaś nie podlegają opodatkowaniu w świetle art. 2 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych tak jak grunty, budynki lub budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Prezydent miasta stał jednak na stanowisku, że nośniki reklamowe są budowlami w rozumieniu art. 3 pkt 3 prawa budowlanego. Określił więc spółce zobowiązanie podatkowe w podatku od nieruchomości.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane