statystyki

W cenach transferowych liczą się też zdarzenia losowe

autor: Mariusz Szulc07.07.2016, 07:46; Aktualizacja: 07.07.2016, 10:18
Chodziło o spółkę należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej, która planuje w 2017 r. dokonywać wielu transakcji z podmiotami powiązanymi.

Chodziło o spółkę należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej, która planuje w 2017 r. dokonywać wielu transakcji z podmiotami powiązanymi.źródło: ShutterStock

Do limitu przychodów i kosztów, który decyduje o obowiązku sporządzenia dokumentacji transakcji z podmiotami powiązanymi, wchodzą też nadzwyczajne zyski i straty – stwierdził dyrektor katowickiej izby.

Chodziło o spółkę należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej, która planuje w 2017 r. dokonywać wielu transakcji z podmiotami powiązanymi. Sądziła, że mimo to nie będzie musiała sporządzać dokumentacji cen transferowych.

Zgodnie z wchodzącą w życie od 1 stycznia 2017 r. nowelizacją ustaw o PIT i CIT taki obowiązek obejmie tylko podmioty, których przychody lub koszty przekroczą 2 mln euro rocznie w rozumieniu przepisów o rachunkowości. Spółka spodziewa się, że nie osiągnie tego limitu, choć będzie bardzo bliska tej granicy. Przewiduje natomiast, że osiągnie nadzwyczajne zyski i poniesie nieprzewidziane wydatki o wartości nawet kilkadziesięciu tysięcy euro.

Gdyby miała je wliczać do przychodów i kosztów w rozumieniu przepisów o rachunkowości, to tym samym przekroczyłaby limit 2 mln euro i musiałaby sporządzać dokumentację cen transferowych.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane