statystyki

Brytyjskie zarobki lekarza nie zainteresują polskiego fiskusa

autor: Mariusz Szulc01.06.2016, 17:30
Polska, Wielka Brytania

Lekarka przypomniała, że zgodnie z definicją zawartą w Modelowej Konwencji OECD zakładem jest każde miejsce, które podatnik regularnie wykorzystuje do wykonywania wolnego zawodu lub innej samodzielnej działalnościźródło: ShutterStock

Przedsiębiorca okresowo świadczący usługi medyczne na Wyspach Brytyjskich nie musi rozliczać uzyskanego tam dochodu w Polsce – wyjaśnił dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.

Chodziło o lekarkę, która zarabiała zarówno na etacie w szpitalu, jak i prowadziła indywidualną działalność gospodarczą. Dochody z tego ostatniego źródła rozliczała według 19-proc. stawki liniowej. Niezależnie od tego kobieta zaczęła dorabiać jako lekarz radiolog w Wielkiej Brytanii. Świadczyła usługi na rzecz co najmniej kilku placówek medycznych, ale nigdy nie przebywała tam dłużej niż trzy miesiące.

Kontrakt za każdym razem załatwiała jej agencja pośrednictwa pracy, która wymagała, aby kobieta zarejestrowała działalność gospodarczą także za granicą. Lekarka tak właśnie zrobiła. Jako adres firmy podała lokal, w którym zamieszkiwała podczas pobytu w Wielkiej Brytanii.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane