statystyki

Kompensata wydatków traktowana jest jako wynagrodzenie

autor: Jakub Pawłowski26.04.2016, 07:26; Aktualizacja: 27.04.2016, 14:17
Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach uznał jednak, że remont należy zakwalifikować jako odpłatne świadczenie usług.

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach uznał jednak, że remont należy zakwalifikować jako odpłatne świadczenie usług.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przeprowadził remont budynku dzierżawionego od gminy, a następnie otrzymał od niej zwrot poniesionych nakładów, musi doliczyć VAT – orzekł NSA.

Polecany produkt: VAT 2016 >>>

Chodziło o spółkę, która dzierżawiła lokale od samorządu i świadczyła w nich usługi zdrowotne na rzecz jego mieszkańców. Pomieszczenia wymagały remontu, obie strony zawarły więc umowę, na podstawie której firma miała wykonać niezbędne roboty, a gmina zobowiązała się zaliczyć te wydatki na poczet czynszu.

Gdy roboty dobiegły końca, spółka przedstawiła gminie fakturę obejmującą całość wydatków remontowych. Okazało się, że zapłaciła za usługi modernizacyjne więcej, niż była winna gminie za dzierżawienie lokali. Wystąpiła więc nadpłata, o którą spółka się upomniała. Gmina ją wypłaciła.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane