statystyki

Co ukradł pracownik, nie zawsze jest kosztem

autor: Patrycja Dudek28.12.2015, 07:22; Aktualizacja: 28.12.2015, 08:04
Sąd przypomniał, że obowiązkiem pracodawcy jest przede wszystkim prawidłowa organizacja pracy oraz nadzór i kontrola nad działaniami pracowników.

Sąd przypomniał, że obowiązkiem pracodawcy jest przede wszystkim prawidłowa organizacja pracy oraz nadzór i kontrola nad działaniami pracowników.źródło: ShutterStock

Firma okradana przez lata przez księgową nie zaliczy strat w gotówce do kosztów podatkowych – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd wyjaśnił, że zasadniczo strata w środkach obrotowych może być kosztem uzyskania przychodu. Warunek jest jednak taki, że musi być ona niezawiniona. Przedsiębiorca powinien więc wykazać, że dołożył wszelkich starań, by jej uniknąć.

Chodziło o spółkę, która sporządzając bilans za 2011 r., zauważyła, że z jej lokat bankowych zniknęła znaczna suma pieniędzy. Śledztwo prokuratorskie wykazało, że środki były wyprowadzane z firmy przez pracownicę obsługującą te lokaty. Kobieta się przyznała, że przez trzy lata podkradała zdeponowane pieniądze i przelewała je na swój prywatny rachunek bankowy.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane