statystyki

Co ukradł pracownik, nie zawsze jest kosztem

autor: Patrycja Dudek28.12.2015, 07:22; Aktualizacja: 28.12.2015, 08:04
Sąd przypomniał, że obowiązkiem pracodawcy jest przede wszystkim prawidłowa organizacja pracy oraz nadzór i kontrola nad działaniami pracowników.

Sąd przypomniał, że obowiązkiem pracodawcy jest przede wszystkim prawidłowa organizacja pracy oraz nadzór i kontrola nad działaniami pracowników.źródło: ShutterStock

Firma okradana przez lata przez księgową nie zaliczy strat w gotówce do kosztów podatkowych – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sąd wyjaśnił, że zasadniczo strata w środkach obrotowych może być kosztem uzyskania przychodu. Warunek jest jednak taki, że musi być ona niezawiniona. Przedsiębiorca powinien więc wykazać, że dołożył wszelkich starań, by jej uniknąć.

Chodziło o spółkę, która sporządzając bilans za 2011 r., zauważyła, że z jej lokat bankowych zniknęła znaczna suma pieniędzy. Śledztwo prokuratorskie wykazało, że środki były wyprowadzane z firmy przez pracownicę obsługującą te lokaty. Kobieta się przyznała, że przez trzy lata podkradała zdeponowane pieniądze i przelewała je na swój prywatny rachunek bankowy.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane