Kwota wolna od podatku przed Trybunałem Konstytucyjnym

20.10.2015, 19:38; Aktualizacja: 20.10.2015, 19:45
Według Rzecznika minimum egzystencji wyznacza najniższy standard życia, poniżej którego występuje biologiczne zagrożenie życia i rozwoju psychofizycznego człowieka.

Według Rzecznika minimum egzystencji wyznacza najniższy standard życia, poniżej którego występuje biologiczne zagrożenie życia i rozwoju psychofizycznego człowieka.źródło: ShutterStock

Rzecznik wystąpił z wnioskiem o stwierdzenie niezgodności z art. 2 i art. 84 konstytucji przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) w zakresie, w jakim ustala on w pierwszym przedziale skali podatkowej kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 556 zł 02 gr.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • PawełS(2015-10-20 21:23) Zgłoś naruszenie 00

  Trybunał jeszcze powinien rozpatrzyć, czy jest konstytucyjnym płacenie składek od dochodów, które nie wróżą dożycia emerytury.

  ,,z kwoty wolnej od podatku korzystają w równym stopniu wszyscy podatnicy."
  Obniżenie progów i zwiększenie stawek dla najlepiej zarabiających w tym posłów i ministrów nie jest takie skomplikowane, zwłaszcza, że podatki i składki najlepiej zarabiających są jedne z najniższych w Unii.
  W cywilizowanych krajach system jest progresywny, no i przecież ponoć jest taki wasz program na ok 2018 r. Jak dostaniecie urlop za nic nie robienie, to się pewnie okaże, że to jest możliwe w pół roku.

  Odpowiedz
 • blah(2015-10-20 22:03) Zgłoś naruszenie 00

  wiceminister Neneman to idiota.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane