Niższe zarobki dla osób bezdzietnych. Wraca bykowe, czyli większe obciążenie fiskalne singli

autor: Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyńki23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 25.09.2015, 11:15
Podatki według PO

Podatki według POźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (165)

  • Zniecierpliwiony(2015-09-23 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Oj Khrycho,
    Ewa K. pośle araba na twoje miejsce, a matka twego nieślubnego dziecka nie będzie mogła pokazać się na ulicy.

    Odpowiedz
  • jojo(2015-09-23 13:52) Zgłoś naruszenie 10

    Komunizm. Najmniej będą płacić ci, którzy najwięcej z budżetu państwa korzystają.

    Odpowiedz
  • an(2015-09-23 13:57) Zgłoś naruszenie 01

    jestem w trakcie rozwodu.mąż zostanie sam ma 68 lat i emerytury 3300 zł. czy też to singel. będzie mnie to cieszyć ,że dołoży innym bo jako ojciec i mąż szkodował dla nas pieniędzy. musieliśmy wyliczyć się z każdego grosza,niczego dobrego nie zaznaliśmy.

    Odpowiedz
  • bezdzietny(2015-09-23 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli ktos nie planuje dzieci wcale to zadna sila go NIE zmusi do rozmnazania.A jesli chodzi o kase to w ogolnym rozrachunku bezdzietny i tak wyjdzie finansowo na PLUS,bo jesli osoba na dzien DZISIEJSZY planuje zabawe w mame i tate to tak naprawde sprowadzi na swiat,na >70% przyszlego BEZROBOTNEGO,ktorego bedzie musiala utrzymywac w zasadzie BEZTERMINOWO,bo pracy dla tej swojej pociechy NIE bedzie.A nawet jesli juz jakas znajdzie to za najnizsza krajowa[za ktora nie da sie normalnie zyc],wiec dalej bedzie w praktyce na garnuszku rodzicow.Bezdzietni nie sa glupi,widza,ze panstwo w ktorym zyja jest calkowicie ANTY-rodzinne i A-spoleczne,wiec swiadome pakowanie sie w dzisiejszych czasach w pieluchy to jak strzal w kolano i zgoda na pozniejsze klepanie biedy i wegetacje.Nie majac dzieci taka osoba bedzie sobie i tak o niebo LEPIEJ zyla nawet jesli by miala z tego powodu troche mniej zarabiac,bo posiadanie dziecka to nie tylko obciazenie finansowe,ale cala masa klopotow i problemow poczawszy od narodzin potomka,wiec jesli ktos planuje spokojne,bezproblemowe zycie to nawet gdyby zarabial i 10 tysiecy/miesiac to i tak NIE bedzie sie ladowal w zupki,kupki,kaszki,tylko zyl bajkowo,na luziku.

    Odpowiedz
  • aga(2015-09-23 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Co za i... to wyliczył i napisał !!!

    Odpowiedz
  • ciekawski(2015-09-23 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, czemu normalny Polak będzie gnębiony dalej we własnym kraju bo nie może mieć dziecka z powodów zdrowotnych, a tysiące ciapatych nierobów zwanych "uciekinierami" bedzie miało pensje , ulgi i wszystko co im się zamarzy, bo jak nie to podniosą wrzask, że są poniżani i traktowani przez "rasistów" jak gorsi ludzie? Kiedy tą platformę szlag wreszcie trafi?

    Odpowiedz
  • polak(2015-09-23 14:59) Zgłoś naruszenie 11

    zamiast podwyzszyć podatki to obnizyc, dlaczego nikt nie wzoruje sie na Niemcach czy anglii?
    dlaczego mam placic na dziecioroby, mnie nie stac na dziecko bo nie mam czasu pracuje na dwa etaty aby przezyc przy dziecku juz nie bede mogl pracowac a wiec tez bede mial mniej na zycie

    jak ktos robi bezmyslnie dzieci to niech na nie zarobi, sciagnac alimenty

    Odpowiedz
  • Niezdecydowany(2015-09-23 15:00) Zgłoś naruszenie 10

    No dobra, postanowione. Niech sie dzieje co chce, ale ja na PO nie zaglosuje. Dziekuje za uwage.

    Odpowiedz
  • kak(2015-09-23 15:08) Zgłoś naruszenie 141

    A co z tymi których dzieci się już usamodzielniły ? a rodzice dalej pracują czy mają być karani mniejszą pensją.

    Odpowiedz
  • Fred(2015-09-23 15:21) Zgłoś naruszenie 241

    Każdy jest równy wobec prawa. Trybunał a później Strasburg.

    Odpowiedz
  • mala gosia(2015-09-23 16:29) Zgłoś naruszenie 121

    Przeciez nie kazdy nie ma dziecka bo jest singlem. Czasem wunika to ze wzgledow zdrowotnych. Dla takich osob taki podatek bylby kara. Nie dosc ze brak dziecka jest wtedy powodem ogromnego smutku to panstwo podatek dorzuci. A co z rodzicami ktorzy maja dzieci a zle sie nimi zajmuja, dzieci sa im odbierane, albo dzieckiem sie nie zajmuja?

    Odpowiedz
  • slightlyGEEK(2015-09-23 16:45) Zgłoś naruszenie 10

    A co z tymi, którzy mają dzieci, ale nie są małżeństwem? Jak im naliczać się będzie podatek?
    Bo teraz nie mają prawa do wspólnego rozliczania, ani nie mają prawa rozliczać się jako "samotni rodzice"...
    Więc jak będą traktowani po "reformie"?
    Bo dzieci mają, tylko związku formalnego nie...

    Odpowiedz
  • fd(2015-09-23 16:51) Zgłoś naruszenie 03

    Brawo bo kto na pedałów będzie pracował ? a emeryture też bedą chcieli

    Odpowiedz
  • PRECZ Z KRÓLICAMI(2015-09-23 16:52) Zgłoś naruszenie 479

    daej będziemy zapier... na rozmnażającą się patologię, wuj mnie to obchodzi kto ile ma dzieic, doprowadzicie do tego, że będę nienawidziła kobiety mające dzieci, będę ich traktowała jak kobiety których celem jest się pieprzenie i rodzenie dzieCI, także pPRECZ Z BABAMI MAJĄCE DZIECI, PRECZ Z BABAMI MAJĄCE DZIECI

    Odpowiedz
  • xyz(2015-09-23 16:55) Zgłoś naruszenie 195

    „ Single mogą się czuć poszkodowani, ale jako demograf mogę powiedzieć, że dojrzewamy do wsparcia wychowujących dzieci. Mamy tak niski poziom dzietności, że nawet najzagorzalsi liberałowie rozumieją, iż bez wspierania rodziny nie da się na dłuższą metę zapewnić efektywności ekonomicznej – podkreśla prof. Szukalsk” - nie, nie rozumieją. Tylko demografowie rozumieją, co się dzieje w ich ********** łbach, w których roją się apokaliptyczne wizje rodem z „Jestem legendą”. Najzagorzalszy liberał jednak widzi kolejki po mieszkania socjalne, rosnące ceny mieszkań na wolnym rynku oraz wzrost automatyzacji pracy. Wspieranie dzietności może doprowadzić do katastrofy ekonomicznej i w związku z tym zamieszek.
    Poza tym państwo nie powinno wnikać w czyjeś osobiste wybory. Niech państwo zajmie się rozwiązaniem problemu piramidy finansowej, którą jest ZUS. Podatkować należałoby albo TYLKO obroty (czyli pozostawić jedynie VAT, a podatek dochodowy czy też od spadków, darowizny, nagród, etc. wyrzucić), albo ustawić małe, ale sztywne kwoty od głowy obywatela - również dziecka.

    Odpowiedz
  • precz z królicami(2015-09-23 16:57) Zgłoś naruszenie 161

    precz z królicami, precz z królicami, precz z królicami,

    Odpowiedz
  • Anna76(2015-09-23 16:59) Zgłoś naruszenie 687

    Mam 35 lat, nie mam i nie chce mieć dzieci.Szczęście że mieszkam w cywilizowanym kraju.Nie dam ani pół swojego grosza na cudze rozmnażanie w pl.Chcesz mieć dzieciaka? Ok ,ale za własne pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2015-09-23 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Art. 32. Konstytucji RP.
    1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

    Odpowiedz
  • jb(2015-09-23 17:13) Zgłoś naruszenie 262

    a jak ktoś pracuje na śmieciówce i zarabia 5 zł/h brutto czyli 1000 zł po przepracowaniu 200 godzin w miesiącu?
    gdzie są ci którzy obiecywali prace i mieszkania dla młodych. a z czego my mamy zakładać te rodziny niby?
    A poco mi ta rodzina jeśli potem mi powiecie, że pańska rodzina nie spełnia odpowiednich warunków dla dzieci i przyślecie mi najpierw opiekę społeczną, a potem zabierzecie dzieci bo nie mają państwo warunków?
    jak wy chcecie kazać zakładać rodziny jeśli mnie nie stać iść na własne, a co dopiero zakładać rodzinę?
    jak mam wyjść z domu jeśli rzuca mi się kolejne belki pod nogi
    jak wy chcecie mówić jak mam żyć jeśli dla mnie jedyna przyszłość to praca za granicą lub na czarno???

    Odpowiedz
  • jb(2015-09-23 17:22) Zgłoś naruszenie 60

    a nie lepiej przyjąć imigrantów? oni przynajmniej nie będą musieli pracować, będą mieli lepsze warunki niż my i będą mieli czas na rozmnażanie się, i czas na ich wychowanie :)

    Odpowiedz