Niższe zarobki dla osób bezdzietnych. Wraca bykowe, czyli większe obciążenie fiskalne singli

autor: Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyńki23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 25.09.2015, 11:15
Podatki według PO

Podatki według POźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (165)

  • prawda(2015-09-23 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    To fakt, trzeba dbać o rodziny, ale nie kosztem ludzi samotnych. Bo trzeba pamietac, ze ludzie samotni są dlatego samotni i nie zakładają rodzin bo ich na to nie stać. A wkoncu ludzie samotni zaczna migrowac z Polski, co w efekcie przyczyni się jeszcze to odpływu ludzi z naszego kraju. PO przegina i to na maxa!

    Odpowiedz
  • aaron(2015-09-23 11:11) Zgłoś naruszenie 10

    I bardzo słusznie, bo to jest rzeczywista polityka prorodzinna i prodemograficzna.
    W przeciwnym razie godzimy się na postępujące starzenie społeczeństwa, a więc całkowitą rezygnację z emerytur i nieuchronną islamizajcę naszego kraju.

    Odpowiedz
  • zPO(2015-09-23 11:15) Zgłoś naruszenie 01

    singli i singielki oraz generalnie bezdzietnych należy obciążyć potrójnie. dlaczego? proste, by nazbierać na ich emerytury

    Odpowiedz
  • marek(2015-09-23 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    MOJE DZIECI TEZ SA ZA GRANICA W NORWEGI I MAM TAM CZWORO UDANYCH I KOCHANYCH WNUCZAT DWIE WNUSIE I DWUCH WNUCZKOW BLIZNIAKOW KTURE DOPIERO MAJA TYDZIEN I TAM SIE DZIECI RODZA W POLSKICH RODZINACH POLSKIE RZADY SA ZA GLUPIE NIE BEDZIE SIE WIECEJ DZIECI RODZIC W POLSCE BO WSZYSTKIE MLODE KOBIETY WYJECHALY ZA GRANICE TAK JAK TO UCZYNILA MOJA CORKA ZARAZ OO STUDIACH DALA NOGE DO NORWEGI ALE TAM O PRACE NIE MUSI SIE MARTWIC BO JA MA I NIKT JEJ NIE RUSZY ZE STANOWISKA ETAT CZEKA PO URLOPIE MACIERZYNSKIM PO TO JUZ KONIEC Z WAMI

    Odpowiedz
  • nie-patriota(2015-09-23 11:31) Zgłoś naruszenie 10

    Jesli bedzie taki podatek, natychmiast przenosze sie zagranice z działalnoscia

    Odpowiedz
  • singiel(2015-09-23 11:32) Zgłoś naruszenie 190

    Jesli nie moge miec dzieci, to co? Mam byc karany za brak mozliwosci?:)

    Odpowiedz
  • paranoja(2015-09-23 11:38) Zgłoś naruszenie 100

    A ja myślałem, że pracodawca kieruje się kompetencja przy zatrudnianiu pracownika, a nie ilością dzieci...

    Odpowiedz
  • Lenny(2015-09-23 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Do PCZ73: co to za bzdury! Ad1 : jak niby te dzieci będą ZARABIAŁY na czyjekolwiek emerytury, skoro praca będzie niedługo już tylko dla elity, komputeryzacja i postęp techniczny zastąpią pracowników, nawet tych biurowych?? Ta Twoja czwórka dzieci zamiast pracować ny jakąkolwiek emeryturę będzie siedziała na zasiłkach i zapomogach, bo pracy dla nich zwyczajnie nie będzie! Nie będą też niczego kupować, bo ich na to stać nie będzie - odzież z Caritasu, sprzęty używane, itd. Ad2 : przede wszystkim - na swoją emeryturę zarabiam do licha SAMA i nic mnie nie obchodzi fakt, że Państwo z tych pieniędzy wypłaca świadczenia obecnym emerytom. Rodziców ani dziadków dawno nie mam, to znaczy, że z moich podatków i ZUSu utrzymują się Twoi rodzice lub dziadkowie. A skoro tak, to chyba jest zasadą, że za każdą przysługę należy się zrewanżować, więc niech potem Twoje dzieci rewanżują mi się za to, że teraz nie musicie płacić dziadkom mieszkań, leków, żywności, odzieży i ich sami utrzymywać, tylko otrzymują świadczenia, na które im się składam też ja. Ad3:dziecko kosztuje, oczywiście, ale czy ktoś kogoś ZMUSZA do robienia dzieci??? To każdego sprawa prywatna, nikt mnie nie pyta o to, czy mam ochotę znosić wrzaski czyichś cielaków w autobusie, ryki w sklepie, na poczcie, na ulicy, wysłuchiwać wrzasków za ścianą od sąsiadów. Dziecko to takie samo hobby jak cokolwiek innego - hodowla kotów rasowych, renowacja samochodów zabytkowych, czy inne. Kosztuje mnóstwo czasu, poświęceń, wyrzeczeń i kasy. Tak, jak każde hobby. Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś komuś pomagał sfinansować jego hobby! Wszystkie ulgi i dodatki na dzieci powinny być natychmiast zlikwidowane, wszyscy powinni płacić niewielkie podatki w identycznej wysokości, , zlikwidować wszelki socjal. Zostawić każdemu tyle środków, żeby sobie każdy zadecydował, co z nimi zrobi - czy sobie sprawi dziecko, czy wyda na coś innego. To tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • JK(2015-09-23 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    P O - dłość nad P O - dłościami i wszystko P O - dłość.

    Na pohybel peło

    Odpowiedz
  • ja(2015-09-23 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    czas wyjechać z tego kraju.

    Odpowiedz
  • Klim(2015-09-23 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    A ile dostanie przy takim wyliczeniu muzułmanin z żoną na utrzymaniu z 7 dzieci ?

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-09-23 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Idioci w PO, idioci w PiS, idioci w lewicy - wszędzie pełno idiotów - jedyna rada - WYJAZD Z TWEGO IDIOTENLANDU

    Odpowiedz
  • Jamci(2015-09-23 12:09) Zgłoś naruszenie 10

    Jeżeli ktoś płaci skladki i podatki to pracuje na swoją emeryturę, a nie czyjeś dzieci pracują na kogos

    Odpowiedz
  • grey(2015-09-23 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do Lenny: brawo, zgadzam się w pełni.
    Wejdzie podatek w takiej formie, to ja wychodzę z tego kraju, gdzie za niedługo singiel będzie stał za linią dla gorszych. Potrzebowałem impulsu, aby wyjechać z kraju absurdów i chyba go doświadczę.

    Odpowiedz
  • Bezliku(2015-09-23 12:16) Zgłoś naruszenie 10

    ..nie pomyślałem o uchodzcach i imigrantach, wszelkiej masci przybyszach na których trzeba placic

    Odpowiedz
  • nowoczesny(2015-09-23 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dość tej komuny!! Głosuje na Petru!!

    Odpowiedz
  • Osoba n(2015-09-23 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Uklad preferencyjnych podatkow, jest o tyle dobry, ze daje upranienia osobie pracujacej. Ale przy istniejacej szarej strefie ten system moze doprowadzic do naduzyc. Oczywiscie, to ze panstwo powinno wspomagac posiadajacych dzieci jest uzasadnione. Z drugiej strony, osoby w wieku 50+, do tego samotne moga byc jeszcze mniejj warte na rynku pracy

    Odpowiedz
  • Irena anna(2015-09-23 13:08) Zgłoś naruszenie 10

    Pomysł absurdalny. Za;pomniano, że wszyscy obywatele są względem prawa równi. Wynagrodzenie jest za ;pracę, kompetencje i nie może być uzależnione od ilości dzieci. Nie od dziś wiadomo że nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie np. dwojga dzieci, ich utrzymanie, kształcenie. Bezmyślnych dzieciorobów jednak nie brakuje.Dlaczego zatem singel ma być karany za to że nie jest seryjnym dzieciorobem lecz człowiekiem odpowiedzialnym. Artykuł nie zawiera ważnej informacji określającej singla. Czy jest to osoba młoda/ do którego roku życia/, kawaler ;płacący alimenty, panna z dzieckiem, emeryt, rencista. Pomysł nie pasuje do obecnej rzeczywistości.Każdy ma prawo do decydowania o własnym życiu. Singel nie może być karany za to że inna osoba narobiła dzieci i nie może ich utrzymać. Moim zdaniem wyższe podatki dla singli to przejaw dyskryminacji..

    Odpowiedz
  • Zniecierpliwiony(2015-09-23 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ewka K. kocham cię,
    co decyzja to jesteś dalej od władzy!!

    Odpowiedz
  • Khrysio(2015-09-23 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    Powiedzcie mi, jak pracując w kancelarii prawnej za 1700 zł netto mam założyć rodzinę? Chyba po to żeby później 500 zł oddawać na alimenty na dziecko, którego matka mnie wyśmieje że skończyłem studia prawnicze a zarabiam mniej niż brukarz po OHP, który fachu nauczył się w zakładzie karnym.

    Odpowiedz