Niższe zarobki dla osób bezdzietnych. Wraca bykowe, czyli większe obciążenie fiskalne singli

autor: Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyńki23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 25.09.2015, 11:15
Podatki według PO

Podatki według POźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (165)

  • qwerty(2015-09-23 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jest drugie dno. Z uwagi na wzrost dochodu, wiele rodzin zostanie pozbawionych socjalu. Zniesione też będą ulgi podatkowe na dzieci i kwota wolna od podatku. WYJDZIECIE NA MINUS !!!

    Odpowiedz
  • em(2015-09-23 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    A jak już dzieci pójdą na swoje, teoretycznie, a ją na emeryturę to dowalą mi maks? Dziękuję.

    Odpowiedz
  • أحمد(2015-09-23 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    أوروبا بالنسبة لنا! الأوروبيون! التعقيم!

    Odpowiedz
  • Caja(2015-09-23 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że PO nie wie jeszcze ze 70 czy 200 zł nie rozwiazuje problemu. Podstawowym problemem są dramatycznie niskie zarobki w Polsce na tle innych krajow UE przy podobnych cenach produktów i usĺug.

    Pracowalam w zeszlym roku w projekcie, w ktorym pracowali tez Niemcy, Włosi i Brytyjczycy. Kazdy zespol skladal sie z takich samych, nazwijmy to: stanowisk. Generalnie mieliśmy podobne kwalifikacje i dla swoich firm robilismy to samo. Budzet projektu byl wspólny.

    Jakiez bylo zdziwienie moich kolegow z innych krajów gdy zobaczyli ze ja zarabiam za to co robie 3.000 zł a oni 5.000 EUR (czyli najmarniej licząc 20.000 zl). Ceny choćby jedzenia czy hotelu- bardzo podobne. Ceny mieszkan w Berlinie nawet nizsze niz w Warszawie (niewiele ale jednak).
    U nas tylko poslowie zarabiają dokladnie tyle samo co ich europejscy odpowiednicy. Beznadzieja.

    Co mi wiec po 70 zł? Co ja sobie za to kupię? 3 paczki pieluch?
    Kolejna wyborcza kiełbasa dla ubogich.

    U nas średnie zarobki, w przeliczeniu na euro to 1.000 euro. Średnie -malo kto z mlodych tyle zarabia a Oni chca dac laskawie 20 euro jałmużny...

    Odpowiedz
  • gość(2015-09-23 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    po co się wkurzać, przecież i tak nie wygrają wyborów. Mnie wystarszyli już drugi raz, tj: gdy pokochali uchodźców i nie wzięli pod uwagę obaw społęczeństwa; drugi raz, bo jestem singlem z ok pensją. Nigdy nie przepadałem za PIS-em, ale wybiorę sraczkę która wymiecie PO.

    Odpowiedz
  • Matka(2015-09-23 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do Wychowywacz
    Dobrze mówisz.

    Odpowiedz
  • Naród z partią, partia z narodem.(2015-09-23 09:31) Zgłoś naruszenie 10

    Komunizm zawsze zwycięża!:)

    Odpowiedz
  • G(2015-09-23 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ma natrzaskac dzieci jak nie ma pieniezy albo jak nie chce i co gorsza potem te dzici pozostawić, nie mieć na alimenty albo mieć stale za mało a państwo z „naszych’ jak mówią będzie je utrzymywało , rozpędzić tych „mądrali” rządfzącyc wszelkiej maści i z unii w 4 strony świata do Syrii itp.

    Odpowiedz
  • gocha(2015-09-23 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest podatek dla singla lub rodzica. T o jest mniejszy podatek dla rodziców aktualnie mających dzieci na utrzymaniu - kiedy dzieci dorosną, nawet jeśli wychowasz ich szóstkę, będziesz płacić jak singiel

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-09-23 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Napiszcie wreszcie, że osoba samotna zarabiajaca 80000zł rocznie płaci ok. 14000zł PIT i to jest na nierobów, dzieciorobów, alkoholików i SAMA Z TEGO NIE KORZYSTA, a korzystający, zarabiający 20000zł, PŁACĄ 4 RAZY MNIEJ, czyli 3500zł. JESZCZE MAŁO, JESZCZE WYŻSZY PODATEK DOWALIĆ ???

    Odpowiedz
  • Klement(2015-09-23 10:00) Zgłoś naruszenie 170

    Czy ja osoba samotna 55 jestem autorem ich dzieci? Kto ma dzieci, niech zarobi na dzieci. Dzieci to nie króliki, które po dostaniu futra wygania się na pole.
    Niech ściągną alimenty od tych, za których płaci państwo czyli my wszyscy. Dlaczego mam być karany? Moje dzieci są już dorosłe i pracują za granicą.

    Odpowiedz
  • lika(2015-09-23 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    A co z singlami ,którzy na utrzymaniu mają ojca albo matkę albo oboje na raz z głodowymi emeryturami liczonymi po nowemu/kapitał dzielony przez średnie dalsze trwanie życia ustalane przez GUS co rok wyższe/?

    Odpowiedz
  • Kasia(2015-09-23 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    SKANDAL, całkowita porażka PO.
    Kto wymyśla w PO takie "zające"z kapelusza.

    Odpowiedz
  • dzieciorób(2015-09-23 10:07) Zgłoś naruszenie 02

    I bardzo dobrze. Trzeba dbać o wzrost demograficzny.

    Odpowiedz
  • Singiel(2015-09-23 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny powód żeby nie głosować na Platformę...

    Odpowiedz
  • gt(2015-09-23 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    debile z wiejskiej

    Odpowiedz
  • Googletranslator styknie(2015-09-23 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    MOD
    Usuń tą arabską prowokację z IP: 195.245.224.* (2015-09-23 09:22)...

    Odpowiedz
  • ?W?W(2015-09-23 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    a co z małżeństwami które nie moga miec dzieci? Podwójnie pokrzywdzone przez los ? Albo osobami które sa same bo nie spotkały nikog odpowiedniego ? Mimo to że nie chciałby być same ? Podwójne pokrzywdzenie przez los ?

    Odpowiedz
  • MP(2015-09-23 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli samotny emeryt to też singiel i należy go za to ukarać wyższym podatkiem.
    Panowie emeryci do roboty. Róbcie dzieci bo was podatkami dobiją.
    Teraz zaczynam rozumieć te 60 letnie "młode" matki.

    Odpowiedz
  • PCZ73(2015-09-23 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo, wreszcie sensowny i uczciwy pomysł, których chyba i tak PO nie pomoże. Dla tych, którzy płaczą nad losem singli - kilka twardych faktów. 1/ To dzieci tych, których nazywacie dzieciorobami, alkoholikami i jak tam jeszcze, będą w przyszłości zarabiać na nasze emerytury. 2/ Dzisiaj rodzina z 4 dzieci (mam akurat tyle), płacąc takie same podatki PIT jak dwójka singli mieszkających pod jednym dachem, odda większą część swojego dochodu do Państwa płacąc VAT od jedzenie, ubrań pomocy szkolnych i wielu, wielu innych rzeczy. 3/ Dziecko naprawdę "nie kosztuje" mniej niż dorosły więc dlaczego nie należy go uwzględniać w dochodzie gospodarstwa domowego?

    Odpowiedz