Niższe zarobki dla osób bezdzietnych. Wraca bykowe, czyli większe obciążenie fiskalne singli

autor: Grzegorz Osiecki, Marek Chądzyńki23.09.2015, 07:40; Aktualizacja: 25.09.2015, 11:15
Podatki według PO

Podatki według POźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nowy, jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską realizuje w praktyce ideę bykowego. Czyli większego obciążenia fiskalnego osób samotnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (165)

  • hihot(2018-10-04 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba uciekac z umowy na stałe na zleceniówki i wtedy nie nałaża podatku bykowego bo zakłady zapłaca tergo połowe

    Odpowiedz
  • Zryrex(2017-07-02 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzieś wasze bykowe ... ja zarabiam na siebie nie na inne rodziny ... Rzadzie weście sie wreszcie do roboty ... jak już wspomniałem wczesniej nie dam aani grosza

    Odpowiedz
  • dala(2016-12-27 11:05) Zgłoś naruszenie 10

    Jeszcze troche a dojdzie do tego ze osoby bez dzieci beda oddawaly swoje wyplaty ludzia z dziecmi!!! Jak ktos sie decyduje na dzieci to niech na nie placi z wlasnej kieszeni a nie kieszeni innych! Szkoda ludzi którzy nie moga miec dzieci i patrza bez silnie jak kolejne pieniadze sa im zabierane nie z ich winy.

    Odpowiedz
  • Kawaler 32 (2016-04-02 21:38) Zgłoś naruszenie 20

    Jestem singlem i mam 32 lata. Do tej pory nie udało mi się stworzyć związku. Trafiają się pod moim adresem dogryźliwe teksty że, kawaler nie ma problemu i wydatków. Nie musi dużo zarabiać i powinien płacić bykowe. I tu kończy się moja cierpliwość... Jestem pracowity i oszczędny. Za zgromadzone pieniądze, pozwalam sobie coś kupić. Mam też marzenia i plany teraźniejsze i na przyszłość. A taki tatuś co przepali i przepije kasę będzie się mądrował że, jemu się należy. Co do ustawy mówię stanowczo, nie!

    Odpowiedz
  • nbhbk(2015-12-21 22:15) Zgłoś naruszenie 120

    nie moge z typów a co jesli ktos ma tak jak w moim przypadku ze mieszkam z matka która nie ma pracy i utrzymujemy sie z mojej skromnej pensji ??? dlaczego nikt nie potrafi uwzglednic tak prostych rzeczy ???

    Odpowiedz
  • byk(2015-11-09 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    to prawo jest ******** ja nie glosuje nawet na prezydenta bo nie warto

    Odpowiedz
  • singiel nie z własnej woli(2015-10-22 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    No PO to sobie teraz ukręciliście bata! Chciałem na was głosować ale po tym co przeczytałem ZAPOMNIJCIE!! 15 lat dorabiam się w tym chorym kraju własnego mieszkania i dziaduję jak ostatni lump!! Żadna mnie nie chce bo zarabiam mało i mieszkam z matką na głodowej emeryturze! I co mam na to poradzić? Kogoś okraść? Mnie podatkami całe życie doją równo a wypłatę mam jedną i muszę wszystko opłacić z niej SAM!! Gdybym stracił pracę to nie będę miał co jeść bo wypłaty od żony nie mam! Zgodzę się na taki pomysł pod jednym warunkiem - PRZYDZIELCIE MI ŻONĘ Z URZĘDU!

    Odpowiedz
  • brzydki i biedny(2015-10-22 08:21) Zgłoś naruszenie 10

    Ok. Dam ogłoszenie, że chętnie poślubię pannę i zrobię jej dziecko. Jestem zdecydowany!! Dodam tylko, że nie mam własnego mieszkania i zarabiam 1700zł na rękę. Czy brak kandydatek po roku poszukiwań będzie podstawą do zwolnienia od tego bykowego podatku? Bo to chyba nie będzie moja wina, że żadna mnie nie chce?!

    Odpowiedz
  • Gall(2015-10-18 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczor bykowego nie wprowadzi bo sam jest singlem ;) Proponuje jeszcze większy podatek dla jeżdżących swoim samochodem zamiast komunikacją bo zwiększają zanieczyszczenie powietrza. Większy podatek za produkty zagranicznych firm w sklepach, niech ci co je kupują mocniej odczują to w portfelach, w końcu trzeba wspierać naszą produkcję. Można tak wymieniać i wymieniać, śmiem dodać że bykowe wprowadzali Bierut i Gomułka...

    Odpowiedz
  • Singiel(2015-10-15 00:17) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie stracili mój głos

    Odpowiedz
  • fhhgc(2015-10-08 06:43) Zgłoś naruszenie 00

    I dzięki takim idiotą pójdę na wybory. Specjalnie żeby nie głosować na PO ...ch ludzi

    Odpowiedz
  • ja(2015-10-04 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejska banda. Już nigdy nie zagłosuję na tych złodziei z PO nawet jeśli zmienią partię.

    Odpowiedz
  • Aol(2015-10-01 07:54) Zgłoś naruszenie 20

    Zróbcie to, a pierwszą rzeczą jakiej dokonam to wypowiedzenie. Później roześlę CV do innych krajów i w ten sposób zamiast zyskiwać podatki z wysoko specjalizowanych stanowisk, nie będziecie mieli nic. Życzę powodzenia ministrom finansów, bo obawiam się, że nie będę jedynym specjalista, który tak postąpi (oczywiście inne metody też się znajdą: działalność w innym kraju, fikcyjne śluby itd.).

    Odpowiedz
  • sam29(2015-09-30 17:52) Zgłoś naruszenie 10

    "Singiel" to jest ktoś, kto jest sam z własnego wyboru.

    A pomyśleli może, że są ludzie którzy wyboru nie mają? Jakieś narodowe biuro matrymonialne też otworzą? Czy może psychiatra mi da zaświadczenie z powodu zaburzeń osobowości i mnie zwolnią z tego extra?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2015-09-29 13:06) Zgłoś naruszenie 10

    Jestem samotna ,to teraz na siłę muszę wychodzić za mąż.Was PO chyba POjechało...
    Już nie wiecie co wymyślać.Tylko do 25 pazdziernika jesteście.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2015-09-29 10:40) Zgłoś naruszenie 120

    Co ze związkami partnerskimi ? Co z wdowami i wdowcami ? Co z rozwodnikami mającymi na utrzymaniu dzieci ?

    Odpowiedz
  • singiel(2015-09-29 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    A te Ch... nie pomyślały , że singiel musi sam spłacić kredyt za mieszkanie lub opłacić wynajem, sam musi opłacić czynsz , prąd gaz , wodę ogrzewanie i inne ?.
    A ile pieniędzy można by przeznaczyć na pomoc dzieciom gdyby ograniczyć ilość posłów -osłów z 430 do 100
    i dodatkowo ograniczyć poselskie diety do dwóch średnich krajowych, a koszt utrzymania biura poselskiego do jednej średniej krajowej?
    Pomyślcie o tym idąc na wybory

    Odpowiedz
  • świetna myśl .............................(2015-09-28 22:38) Zgłoś naruszenie 02

    Uważam, że należy zakazać startowania w wyborach rozwodnikom i starym kawalerom/panną - jak nie umieli sobie ułożyć - to niech nie pchają się do układania go innym

    Odpowiedz
  • ciach(2015-09-28 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu wspaniale. Pośmierci żony samotnie wychowuję dziecko. Żyjemy z renty rodzinnej ( około dwóch trzecich płacy minimalnej). Wg propozycji PO podatek wzrośnie mi z 19 do 26,5% i prawdopodobnie go zapłacę (teraz rozliczam się wspólnie z synem i zapłacony w ciągu roku podatek wraca do mnie po rozliczeniu PIT-u) Piszę "prawdopodobnie", bo taka możliwość prawdopodobnie zniknie :). Po prostu wspaniale, już biegnę na nich głosować.

    Odpowiedz
  • masakra(2015-09-28 17:39) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli co, robić dzieciaki i ciągnąc kasę z budżetu. To po co ja się uczyłem i starałem o dobra pracę? Wystarczy płodzić. Po drugie, super być dyskryminowanym przez własne Państwo i zmuszanym do małżeństwa i robienia dzieciaków, gratuluję - to już nie jest demokracja.

    Odpowiedz